Zamość: Międzynarodowa wymiana uczniów

  • 02.03.2018, 22:45 (aktualizacja 03.03.2018, 01:13)
  • bw
Zamość: Międzynarodowa wymiana uczniów bw
W Szkole Podstawowej nr 3. im. Elizy Orzeszkowej w dniach 26.02-02.03 odbyła się wymiana międzynarodowa szkół w ramach programu Erasmus +. Zamość odwiedziło 18 uczniów z Włoch, Hiszpanii i Rumunii.


Od 26 lutego do 2 marca w Szkole Podstawowej nr 3 odbyła się wymiana  "Z robotyką w przyszłość" , którego realizację rozpoczęto w tym roku szkolnym. 

W ramach tego projektu goszczono w Polsce młodzież z trzech krajów partnerskich: Włoch, Hiszpanii i Rumunii. W ramach tego spotkania uczniowie  poznawali podstawy programowania oraz zastosowanie nowych technologii w inżynierii. W środę 28 lutego odwiedzili wydział informatyki Politechniki Lubelskiej. W projekcie wymiany zagranicznej ostatnich klas szkół podstawowej (dawna 2/3 klasa gimnazjum) bierze udział 18 uczniów z Polski i tyle samo gości zza granicy wraz z wychowawcami (po 6 odpowiednio z Włoch, Hiszpanii i Rumunii). 

- Młodzież świetnie się ze sobą czuje. Poza wartością edukacyjną takiej wymiany i poznaniem nowych kultur wiele z nich utrzymuje ze sobą kontakt wiele miesięcy po zakończeniu programu - mówi koordynatorka wymiany ze strony polskiej, Dominika Krysiak. 

W ramach tego samego projektu młodzież odwiedzi w kolejnym roku szkolnym państwa uczniów, których gościli. 

Poniżej fotorelacja z gier integracyjnych i spotkań młodzieży. 

bw

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe