Zamość: Patriotyczne potyczki. Szachowy turniej w MDK

  • 02.03.2018, 13:03 (aktualizacja 02.03.2018, 13:05)
  • ak
Zamość: Patriotyczne potyczki. Szachowy turniej w MDK Fot. MDK Zamość
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych był okazją do zorganizowania w Młodzieżowym Domu Kultury w Zamościu Międzyszkolnego Turnieju Szachowego im. Generała AK Zygmunta Szumowskiego. Impreza odbyła się w czwartek, 1 marca.

Zanim młodzi szachiści zasiedli przy planszach sylwetkę bohatera turnieju generała Zygmunta Szumowskiego przybliżył im wychowanek koła szachowego Miłosz Duda. Później odbyły się rozgrywki, które wyłoniły najlepszych w poszczególnych kategoriach.

W grupie uczniów klas i-IV szkół podstawowych trzy pierwsze miejsca zajęli: Karol Prochowicz, Aleksander Styczyński i Bartek Szuwarski. W starszej grupie (klasy V-VII) wygrał Igor Osmoliński przed Maciejem Krzyżakiem i Kingą Szpindą. Najlepszy w kategorii szkół ponadpodstawowych był Ton Ton, a za nim uplasowali się Dominik Pańko i Mateusz Janowski.

Najlepsi otrzymali pamiątkowe medale, a wszyscy uczestnicy dyplomy. Sędzią głównym zawodów był Andrzej Czochra. Turniej był jednym z elementów obchodów jubileuszu 70- lecia MDK im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu, którego finał odbędzie się w marcu przyszłego roku.

ak

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe