Hrubieszów: Więźniowie umieją ratować. Strażak ich tego nauczył

  • 01.03.2018, 11:03
  • ak
Hrubieszów: Więźniowie umieją ratować. Strażak ich tego nauczył Fot. ZK Hrubieszów
W ramach programu resocjalizacji skazani osadzeni w Zakładzie Karnym w Hrubieszowie wzięli udział w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy.

Zajęcia z więźniami prowadził ekspert, strażak z Komendy Powiatowej PSP w Hrubieszowie. Uczestnicy szkolenia mieli okazję dowiedzieć się, jak postępować w przypadku omdlenia, udaru, zawału serca czy złamania.

Nie obyło się również bez praktycznych ćwiczeń układania osoby poszkodowanej w pozycji bezpiecznej oraz postępowania przy nagłym zatrzymaniu krążenia. Nauce resuscytacji krążeniowo-oddechowej poświęcono najwięcej czasu. Podczas zajęć skazani dowiedzieli się również jak działa i jak należy obsługiwać defibrylator.

ak

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe