Policjanci dotarli do potrzebujących dzięki KMZB

  • 28.02.2018, 13:00 (aktualizacja 28.02.2018, 13:04)
  • ak
Policjanci dotarli do potrzebujących dzięki KMZB
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to bardzo użyteczne narzędzie. Dzięki niej zamojscy policjanci dotarli ostatnio do dwóch osób potrzebujących pomocy. Ich losem zainteresował mundurowych ktoś z obywateli, nanosząc miejsca pobytu tych ludzi na KMZB.

Jedno zgłoszenie dotyczyło 61-letniej kobiety mieszkającej w warunkach zagrażających jej życiu. Mundurowi odwiedzili tę panią. – W domu panował chłód, drzwi wejściowe dodatkowo osłonięte były kartonowymi pudełkami i kocami. W mieszkaniu nie było bieżącej wody, energii, piec uległ zniszczeniu, wiec nie nadawał się do użytku. Jednakże 61-latka nie chciała opuścić swojego domu – opowiada Dorota Krukowska-Bubiło, rczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Policjanci ustalili, że w przetrwaniu mrozów pomaga kobiecie jej znajomy, który każdego dnia przynosi ciepłe posiłki. Również MCPR w Zamościu zainteresowany jest losem 61-latki. Pracownik socjalny systematycznie odwiedza ją, oferując wsparcie i pomoc materialną. Do kobiety zagląda również dzielnicowy.

Kolejne zgłoszenie, które pojawiło się wczoraj na KMZB dotyczyło mężczyzny mieszkającego na terenie ogródków działkowych. Policjanci pojechali tam i w jednej z altanek odnaleźli 57-latka. – W domku było ciepło, w piecyku palił się ogień. Mężczyzna oświadczył, że codziennie korzysta z posiłków w jadłodajni przy Schronisku im. Brata Alberta, ma opał na ogrzanie altanki. Regularnie odwiedza go pracownik socjalny. Bywają u niego również policjanci oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej. Mężczyzna nie chce przenosić się do schroniska, ponieważ jak oświadczył, ceni sobie możliwość samodzielnej egzystencji – relacjonuje rzeczniczka policji.

I przypomina, że KMZB daje mundurowym możliwość szybkiego reagowania. – Jeżeli widzimy, że komuś dzieje się krzywda, ktoś potrzebuje pomocy, czy też niepokoi nas zachowanie, które negatywnie wpływa na poczucie naszego bezpieczeństwa  - reagujmy nanosząc na Mapę zgłoszenie. Policjanci zweryfikują każdy wpis i podejmą odpowiednie działania – zapewnia.

CZYTAJ TAKŻE: PIRAT DROGOWY WPADŁ W JAROSŁAWCU. TO MIEJSCE WSKAZANO NA KMZB

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe