Zosin: Rekordowy przemyt. Prawie 17 tys. paczek papierosów w mercedesie (ZDJĘCIA)

  • 28.02.2018, 12:00 (aktualizacja 28.02.2018, 13:03)
  • ak
Zosin: Rekordowy przemyt. Prawie 17 tys. paczek papierosów w mercedesie… Fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
Próbę przemytu wyjątkowo dużej ilości papierosów udaremnili funkcjonariusze celni z przejścia granicznego w Zosinie. W mercedesie, którym do Polski wjeżdżał Ukrainiec znaleźli 16 tys. 910 paczek papierosów. Wartość kontrabandy oszacowali na ok. 220 tys. zł.

25-letni cudzoziemiec zgłosił się do odprawy w niedzielę (25 lutego). Zadeklarował, że mercedesem sprinterem wiezie papierosy w ilości, którą dopuszczają przepisy. Ale celnicy mu nie uwierzyli i postanowili dokładnie zrewidować samochód. Odkryli, że auto ma specjalnie przygotowaną wewnętrzną ściankę, w której ukryto nielegalny towar. 

Ukrainiec przyznał się do próby przemytu, ale odmówił złożenia wyjaśnień. Samochód został mu odebrany. Będzie dowodem w sprawie.

Była to największa w tym roku próba przemytu wyrobów tytoniowych udaremniona na przejściu granicznym w Zosinie.

ak

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
nie palący
nie palący 01.03.2018, 22:32
co drugi pali fajki ukrainskie , jaki to sukces

Pozostałe