sobota, 20 kwietnia 2024 09:15

Gm. Zamość: Oto mistrzowie warcabów

Gmina Zamość ma liczne grono warcabowych mistrzów. Zawody, które wyłoniły najlepszych graczy zostały zorganizowane w ostatnią sobotę (24 lutego) w Gminnym Ośrodku Kultury w Wysokiem. Do rozgrywek przy 100-polowych planszach zasiedli i młodsi, i starsi.

Autor: Fot. Organizatorzy

Wśród pań wygrała Maria Bekier z Płoskiego, a w kategorii mężczyzna Witold Łapa z Lipska. W grupie dziewcząt z klas siódmych najlepsza była Magdalena Młynarska z Borowiny Sitanieckiej, zaś w kategorii jej rówieśników wybrał Dominik Pańko z UKS Lider Zamość. Wśród dziewcząt z klas IV-VI mistrzowski tytuł zdobyła Maja Kudyk z Lipsko, a w kategorii chłopców Wiktor Kiełbiński z SP nr 6 w Zamościu. Na najwyższym podium w grupie chłopców najmłodszych (klasy I-III) stanął Dawid Kapuśniak z miejscowości Białobrzegi.