Biłgoraj: Podejścia do przejścia

  • 11.10.2016, 11:00
  • Leszek Wójtowicz| Kronika Tygodnia | Wiadomości z regionu Zamość, Biłgoraj, Hrubieszów, Tomaszów Lub.
Biłgoraj: Podejścia do przejścia Leszek Wójtowicz
Nie będzie na razie przejścia dla pieszych obok siedziby biłgorajskiego KRUS-u. O jego wyznaczenie starał się radny powiatowy Henryk Paska.

Według radnego Henryka Paski, lokalizacja przejścia we wskazanym miejscu poprawiłaby bezpieczeństwo i usprawniła przechodzenie przez ulicę rolnikom korzystającym z parkingu znajdującym się vis-à-vis KRUS-u, a także przy sklepie "Biedronka". – W tym miejscu jest spore natężenie ruchu pieszych, dlatego wykonanie przejścia jest zasadne i społecznie oczekiwane – przekonywał na ostatniej sesji Henryk Paska.

Przyznał, że na ul. Włosiankarskiej znajdują się dwa przejścia dla pieszych, ale są one znacznie oddalone od budynku KRUS-u i niewiele osób z nich korzysta. Radny Paska przypomniał, że w sierpniu złożył na ręce starosty biłgorajskiego wniosek w tej sprawie, ale otrzymał negatywną odpowiedź.

Dlaczego? – Pochylaliśmy się nad tym problemem i nie była to decyzja podjęta zza biurka – powiedział Jacek Piskorski, kierownik Wydziału Komunikacji i Drogownictwa Starostwa Powiatowego w Biłgoraju. – Braliśmy pod uwagę aspekt społeczny i potrzeby mieszkańców powiatu biłgorajskiego. Byliśmy na wizji z osobami, które na co dzień zajmują się organizacją ruchu, a więc przedstawicielami policji i Zarządu Dróg Powiatowych. Wszyscy doszliśmy do wniosku, że względy bezpieczeństwa nie pozwalają na usytuowanie tam przejścia.

 Chodzi o wyjazd samochodów ze znajdującej się po przeciwnej stronie KRUS-u stacji paliw i wspomnianego parkingu "Biedronki". – Aby poprawić względy bezpieczeństwa można jedynie ustawić barierki obok budynku KRUS-u, aby spowodowały ograniczenie ruchu pieszych w niedozwolonym miejscu – wskazał Jacek Piskorski.

Więcej w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Leszek Wójtowicz| Kronika Tygodnia | Wiadomości z regionu Zamość, Biłgoraj, Hrubieszów, Tomaszów Lub.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mieszkaniec
mieszkaniec 12.10.2016, 12:23
Pewnie pracownikom KRUSu spieszno do Biedronki, a na poważnie taka instytucja powinna we własnym zakresie zabezpieczyć parking dla petentów.

Pozostałe