Zwierzyniec: Gdyby policjanci nie dotarli na czas, 33-latek mógł zamarznąć

  • 26.02.2018, 09:40 (aktualizacja 26.02.2018, 10:56)
  • ak
Zwierzyniec: Gdyby policjanci nie dotarli na czas, 33-latek mógł zamarznąć Fot. policja.pl
Miał na sobie czapkę, rękawiczki, kurtkę, leżał w łóżku okryty kołdrą i kocami, a mimo to trząsł się z zimna, bo w pokoju było aż 15 stopni na minusie. Gdyby nie interwencja policjantów, 33-latek ze Zwierzyńca mógł zamarznąć.

To był rutynowy patrol. Policjanci ze Zwierzyńca w niedzielę wieczorem przemieszczali się po miasteczku. Sprawdzali, co dzieje się na ulicach, ale zaglądali też do miejsc, gdzie mogą przebywać bezdomni, pukali do domów osób samotnych,  także takich, o których wiadomo, że nie najlepiej radzą sobie w życiu. Było przed 22, gdy weszli do drewnianego domku, w którym samotnie mieszka 33-letni, nadużywający alkoholu mężczyzna.

Gospodarz leżał w łóżku po kilkoma okryciami. Miał na sobie ubrania, m.in. kurtkę, czapkę i rękawiczki, a mimo to trząsł się z zimna. W pomieszczeniu było -15 stopni Celsjusza. – 33-latek był nietrzeźwy. Powiedział policjantom, że ma w domu zimno, bo skończył mu się opał – opowiada Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Mundurowi niewiele myśląc zdecydowali, że zabiorą mężczyznę z domu, gdzie nie tylko nie było napalone w piecu, ale nieszczelne były też okna i drzwi. Przewieźli go do komendy w Zamościu. Interweniowali też w pomocy społecznej w Zwierzyńcu. – Pracownica GOPS obiecała, że w poniedziałek zorganizuje dla tego człowieka opał - dodaje Krukowska-Bubiło i kolejny raz apeluje, by być nie obojętnym na los drugiego człowieka.

Jeżeli wiemy, że w pobliżu nas są osoby samotne, starsze, nieporadne życiowo, które nie są w stanie własnymi siłami zapewnić sobie warunków, które pozwolą przetrwać panujące mrozy, zatelefonujmy na numer 112.

W ostatnich dniach w Polsce z powodu wychłodzenia organizmu zmarło co najmniej kilka osób. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa w sobotę poinformowało o czterech takich przypadkach z poprzedniego dnia. W weekend zamarzły jeszcze cztery osoby.

CZYTAJ TAKŻE: 53-LATEK NOCOWAŁ W PRZYCZEPIE KEMPINGOWEJ. MÓGŁ ZAMARZNĄĆ

ak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe