Policjanci na rogatkach. Sprawdzali, czy jest bezpiecznie

  • 26.02.2018, 07:00
  • ak
Policjanci na rogatkach. Sprawdzali, czy jest bezpiecznie Fot. KMP Zamość
W sobotę (24 lutego) zamojscy policjanci przeprowadzili akcję, podczas której sprawdzali, czy na przejazdach kolejowych w powiecie jest bezpiecznie. Te miejsca wielokrotnie były bowiem zaznaczane przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Sobotnie działania policjanci prowadzili wspólnie z funkcjonariuszami Służby Ochrony Kolei. Patrole kontrolowały przejazdy kolejowe, sprawdzając, czy zmotoryzowani stosują się do znaków STOP oraz czy przejeżdżając przez tory zachowują należytą ostrożność. Przy okazji zwracano też uwagę na stan techniczny oznakowania przejazdów kolejowych. – Uwadze ich nie umknęły również osoby, które zamierzały przejść przez torowisko w miejscach do tego niewyznaczonych – informuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Najwięcej czasu mundurowi spędzili w rejonie przejazdu zlokalizowanego na drodze krajowej nr 74 w Jarosławcu. Bo w ostatnim czasie właśnie tam na KMZB pojawiło się zgłoszenie informujące policję o nieprzestrzeganiu przez kierujących ustawionego przed przejazdem kolejowym znaku STOP. – Zgłoszenie jest w trakcie weryfikacji. Jednak niezależnie od jej wyników uwaga zarówno policjantów jak i Straży Ochrony Kolei będzie skupiała się na częstym kontrolowaniu przejazdu kolejowego w Jarosławcu – dodaje Krukowska-Bubiło.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje na terenie powiatu zamojskiego od września 2016 r. Za pośrednictwem tego narzędzia już prawie 1000 razy zamojska policja została powiadomiona o zauważonych przez mieszkańców zagrożeniach. Najczęściej mundurowi informowani byli o spożywaniu alkoholu w miejscach niedozwolonych, aktach wandalizmu, niewłaściwej infrastrukturze drogowej, przekraczaniu prędkości oraz niewłaściwym parkowaniu.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ass
ass 26.02.2018, 13:29
Niech kolej zrobi w końcu przejścia przez tory w Zamościu!

Pozostałe