Tarnogród: Teatry wiejskie na scenie

  • 12.10.2016, 09:00
  • Kronika Tygodnia | Wiadomości z regionu Zamość, Biłgoraj, Hrubieszów, Tomaszów Lub.
Tarnogród: Teatry wiejskie na scenie TOK
Przez trzy dni miasteczko znowu stanie się stolicą wiejskiego teatru. Wszystko przez XXXIII Ogólnopolski Sejmik Teatrów Wsi Polskiej, który w weekend odbędzie się w Tarnogrodzie. Na scenie Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury swój kunszt aktorski zaprezentuje 12 zespołów z różnych zakątków kraju.

Celem przeglądu jest prezentacja aktualnego stanu amatorskiego ruchu teatralnego w środowisku wiejskim, jak również promocja i popularyzacja wiejskich zespołów teatralnych oraz ochrona tradycji ludowych polskiej wsi.

Uroczyste otwarcie imprezy – z korowodem zespołów ulicami miasteczka – odbędzie się w piątek (14 października). Po południu na deskach Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury rozpoczną się prezentacje. Do niedzieli (16 października) publiczność będzie mogła zobaczyć 12 widowisk, które wystawią zespoły i teatry wiejskie z województw podkarpackiego, mazowieckiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, łódzkiego i śląskiego. Na uwagę zasługuje przedstawienie "Wesele z kaszubską tradycją" w wykonaniu Regionalnego Teatru Dramatycznego z kaszubskiego Luzina w woj. pomorskim. Lubelszczyznę reprezentować będą dwa zespoły z powiatu parczewskiego – "Rumenok" z Hołowna ("Szmatnik i wse insze w sele") oraz "Jarzębina" z Paszenek ("Spór o spadek").

Więcej w papierowym wydaniu i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Kronika Tygodnia | Wiadomości z regionu Zamość, Biłgoraj, Hrubieszów, Tomaszów Lub.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe