Gm. Zamość: Spał w przyczepie kempingowej. Mógł zamarznąć

  • 22.02.2018, 11:20 (aktualizacja 22.02.2018, 11:24)
  • ak
Gm. Zamość: Spał w przyczepie kempingowej. Mógł zamarznąć Fot. policja.pl
Krewna mężczyzny nie mogła patrzeć, jak naraża swoje życie, nocując w przyczepie kempingowej. Zaalarmowała policję. Mundurowi zabrali 53-letniego mieszkańca gminy Zamość do szpitala.

Informacja o sytuacji, w jakiej znalazł się 53-latek dotarła do zamojskiej komendy w środę (21 lutego). Tego samego dnia w miejsce wskazane przez telefonującą kobietę, pojechali policjanci. Okazało się, że mężczyzna rzeczywiście mieszka w przyczepie kempingowej. Zimą, przy dużych mrozach, pozostanie w takich warunkach rzeczywiście zagrażałoby nie tylko jego zdrowiu, ale też życiu.

– W przyczepie panował chłód nie było pieca, ani innych niezbędnych do życia urządzeń. Mężczyzna wyjaśnił, że posiadał piecyk, którym ogrzewał przyczepę, jednak wyrzucił go, ponieważ był uszkodzony, a on obawiał się zaczadzenia – relacjonuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

53-latek nie był trzeźwy. Policjanci przewieźli go do szpitala. Lekarze stwierdzili, że mężczyzna wymaga podjęcia dalszego leczenia.

Policja apeluje:  Nie bądźmy obojętni na los drugiego człowieka. Jeżeli wiemy, że w pobliżu nas są osoby samotne, starsze, nieporadne życiowo, które nie są w stanie własnymi siłami zapewnić sobie warunków, które pozwolą przetrwać panujące mrozy – wykonajmy telefon informując policję, gdzie taka osoba przebywa. Nam zajmie to chwilę, a osobie potrzebującej możemy uratować życie. Pamiętajmy również o osobach nietrzeźwych. One również narażone są na wychłodzenie organizmu, którego skutkiem  może być utrata zdrowia, a nawet życia. Widząc taką osobę, w szczególności w godzinach wieczorowo-nocnych, siedzącą na przystanku autobusowym, ławce, czy też przewracającą się i nie mogącą iść o własnych siłach – nie zwlekajmy i o naszych obawach poinformujmy policję.

CZYTAJ TAKŻE: DZIELNICOWY URATOWAŁ MIESZKAŃCA GM. RACHANIE PRZED WYCHŁODZENIEM

CZYTAJ TAKŻE: PIJANY ROZEBRAŁ SIĘ W LESIE. MÓGŁ ZAMARZNĄĆ

 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe