Bułgar udawał Turka. Bo szukają go za oszustwa

  • 20.02.2018, 13:21
  • ak
Bułgar udawał Turka. Bo szukają go za oszustwa Fot. NOSG
51-letni Bułgar, który w swojej ojczyźnie jest poszukiwany za oszustwa chciał wjechać do Polski, udając obywatela Turcji. Prawdę o jego tożsamości odkryli strażnicy graniczni na przejściu w Zosinie.

Mężczyzna przekraczał granicę w poniedziałek (19 lutego). Podczas odprawy funkcjonariusz odkrył pewne nieprawidłowości w dokumentach, które przedstawił cudzoziemiec. Kiedy wnikliwie skontrolował podróżnego, okazało się, że człowiek podający się za obywatela Turcji jest tak naprawdę Bułgarem, ściganym w związku z popełnionymi oszustwami. Ukrywał się, bo za to, co zrobił, grozi mu ponad 10 lat pozbawienia wolności.

Cudzoziemiec został zatrzymany i pozostaje w dyspozycji polskiego wymiaru sprawiedliwości. Czeka go postępowanie związane z ekstradycją do Bułgarii.

– Ujawnianie osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości wynika z realizacji czynności zleconych przez uprawnione organy ścigania i jest jednym z zadań straży granicznej. Zadanie to Nadbużański Oddział Straży Granicznej realizuje głównie na przejściach granicznych, zarówno drogowych jak i lotniczym, ale również poza nimi, w trakcie kontroli na terenie służbowej odpowiedzialności – informuje Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy NOSG.

CZYTAJ TAKŻE: FIN OKAZAŁ SIĘ TURKIEM. NIE WJECHAŁ DO POLSKI

ak

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe