Tak będą wyglądać Krynice

  • 22.02.2018, 07:00
  • Robert Horbaczewski
Tak będą wyglądać Krynice
Plac z fontanną, miejscami do siedzenia. Plac widowiskowy z przenośną sceną. Urokliwy skwerek z alejkami spacerowymi, wiatą wypoczynkową. A w budynku byłej poczty Centrum Informacji Kulturalnej z warsztatami ceramiki nawiązującej do długoletniej tradycji wypalania gliny. Tak mogą w przyszłości wyglądać Krynice. Samorząd szuka pieniędzy, aby zrealizować tę koncepcję.

To element opracowanego przez gminę programu rewitalizacji miejscowości. Koncepcję placu przed urzędem i parku opracowało biuro Jakuba Zdybla z Zamościa.

Wynika z niej, że miejscowość ma mieć swój rynek. Ma powstać na obecnym, utwardzonym cegłą klinkierową placu przy budynkach urzędu gminy, biblioteki, remizy, zabytkowej chaty i budynku mieszkalnego. Dziś ten plac nie wygląda reprezentacyjnie. Wykorzystywany jest głównie jako parking, a trawiasta część, jako skład opału i rupieci.

Koncepcja przewiduje uporządkowanie tego miejsca. Parkingi mają powstać po obu stronach wjazdu: od strony drogi południowej oraz przy zabytkowej chacie. Klinkierową nawierzchnię (ma zostać wykorzystany do stworzenia nowej aranżacji) ma zastąpić kostka i płyty granitowe. Na środku placu ma stanąć fontanna o średnicy 4,6 metrów z miejscem do siedzenia. Fontanna ma mieć formę kuli, z której będzie wypływać woda. Znają się w niej też 3 rzeźby ryb wykonane z granitu. Obiekt będzie podświetlany 4 lampami halogenowymi wodoodpornymi. Całość ma dopełniać rabata (np. z lawendą wąskolistną) oraz drzewa ozdobne np. klon czerwony, aby wzbogacić plac kolorystycznie.

Za fontanną zaplanowano plac widowiskowy z widownią (8 ław przesuwnych), rozkładanymi latem parasolami oraz przenośną sceną.

Więcej o szczegółach projektu i więcej wizualizacji w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Robert Horbaczewski

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe