Biłgoraj: Awans uczennic z LO im. ONZ w Olimpiadzie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych

  • 19.02.2018, 09:18
  • ak
Biłgoraj: Awans uczennic z LO im. ONZ w Olimpiadzie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych Fot. LO im. ONZ Biłgoraj
Kamila Skrzypa, Wiktoria Nowak oraz Emilia Pawlos, uczennice Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju będą reprezentować swój powiat w wojewódzkim etapie Olimpiadzie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych.

Ta olimpiada cieszyła się dużym zainteresowaniem. Już w etapie szkolnym, w całej Polsce wzięło udział aż 31 tys. uczniów z całej Polski, w tym ponad 1,7 tys. z województwa lubelskiego. 

Każdy z uczestników musiał wykazać się wiedzą z zakresu historii ubezpieczeń społecznych, emerytur, składek osób ubezpieczonych oraz świadczeń, jakie przysługują osobom ubezpieczonym w ZUS. Młodzi ludzie zmierzyli się również z zagadnieniami z zakresu zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej.

Etap wojewódzki zaplanowano na połowę marca w Lublinie. Trzyosobową reprezentację LO im. ONZ w Biłgoraju przygotowuje do konkursu Andrzej Szatowski, nauczyciel podstaw przedsiębiorczości.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe