Biłgoraj: Taki młody i taki zdolny. Piotr Łaba to świetny matematyk

  • 16.02.2018, 09:06
  • ak
Biłgoraj: Taki młody i taki zdolny. Piotr Łaba to świetny matematyk Fot. LO im. ONZ Biłgoraj
Piotr Łaba, uczeń drugiej klasy gimnazjum przy LO im. ONZ w Biłgoraju awansował do centralnego etapu XIII Olimpiady Matematycznej Juniorów.

Na poprzednim etapie tego konkursu gimnazjalista z Biłgoraja znalazł się w gronie ponad 1100 najzdolniejszych młodych matematyków z całej Polski. Awans do finału olimpiady zapewnił sobie jako jeden ze 127!

Już sam udział w etapie centralnym to ogromny sukces. A poza tym ci, którzy zdobędą tytuł laureata, będą zwolnieni z matematycznej części egzaminu gimnazjalnego, co jest równoznaczne z uzyskaniem wyniku 100%. Przyjmowani będą również poza rekrutacją do wybranej przez siebie szkoły średniej.

Zawody III stopnia odbędą się w dniach 17–18 marca 2018 r. w Warszawie. Piotra Łabę do konkursu przygotowują Dorota Kutryn i Andrzej Zawiślak.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe