Biłgoraj: Maciej Pukarowski z RCEZ wśród najlepszych elektryków w kraju

  • 15.02.2018, 09:00
  • ak
Biłgoraj: Maciej Pukarowski z RCEZ wśród najlepszych elektryków w kraju Fot. RCEZ Biłgoraj
Maciej Pukarowski, czwartoklasista z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju znalazł się w gronie 45 najlepszych uczestników Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „Euroelektra” i tym samym zakwalifkował się do ogólnopolskiego etapu konkursu.

To nie jest pierwszy sukces na koncie ucznia z biłgorajskiego technikum. W zeszłym roku Maciej Pukarowski zdobył tytuł laureata i zajął II miejsce zespołowo w XX Ogólnopolskim Konkursie Mechanicznym oraz II miejsce w XI Międzyszkolnym Konkursie Zawodowym „Rok przed dyplomem” w zawodzie technik mechatronik.

Olimpiada „Euroelektra” to jedna z najbardziej znanych olimpiad z wiedzy elektrycznej, elektronicznej i teleinformatycznej w Polsce. Od lat cieszy się dużym uznaniem wśród uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych. Laureaci i finaliści olimpiady są chętnie przyjmowani do grona studentów wyższych uczelni technicznych w całej Polsce. Zabiegają o nich również zakłady pracy branży elektrycznej, elektronicznej i telekomunikacyjnej.

W etapie okręgowym tego konkursu brała udział silna reprezentacja biłgorajskiego RCEZ w składzie: Bartłomiej Bździuch, Piotr Kotwis, Patryk Kusiak, Michał Podkościelny, Maciej Pukarowski, Bartłomiej Sikora i Szymon Wasąg (grupa elektryczna) oraz Bartłomiej Małek i Sławomir Kniaź w grupie elektronicznej.

Awans do ogólnopolskiego finału, który w marcu odbędzie się w Bydgoszczy, zdołał sobie zapewnić jedynie Maciej Pukarowski. Do olimpiady przygotowywał go Ryszard Kochman.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe