Hrebenne: Ukrainiec chciał przekupić pogranicznika. Nie wyszło

  • 14.02.2018, 12:30
  • ak
Hrebenne: Ukrainiec chciał przekupić pogranicznika. Nie wyszło Fot. NOSG
Nie miał prawa wjeżdżać do polski, ale liczył, że jednak mu się uda. Gdy na granicy usłyszał kategoryczne "nie" z ust funkcjonariusza Nadbużańskiego oddziału Straży Granicznej, zaproponował mu "prezent". Próbą korupcji obywatel Ukrainy wpakował się w kłopoty.

Działo się to w miniony weekend na przejściu granicznym w Hrebennem. 35-letni obywatel Ukrainy chciał wjechać do Polski. Ale nie mógł, bo nie miał przy sobie dokumentów, które by na to pozwalały.

– Podczas prowadzonych wobec niego czynności administracyjnych, związanych z odmową wjazdu, usiłował on skorumpować funkcjonariusza. W zamian za wpuszczenie go na terytorium RP, proponował on „prezent”, który dostarczy w późniejszym czasie. Funkcjonariusz, poinformował osobę, iż zostaje ona zatrzymana a o próbie korupcji powiadomił swoich przełożonych – relacjonuje Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy NOSG.

Ukrainiec został zatrzymany. usłyszał zarzut próby korupcji funkcjonariusza publicznego. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

ak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe