Zamość: Ferie z historią w Arsenale (ZDJĘCIA)

  • 13.02.2018, 13:02
  • ak
Zamość: Ferie z historią w Arsenale (ZDJĘCIA) Fot. Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał w Zamościu
Przez cale ferie zimowe Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał w Zamościu organizowało zajęcia dla wypoczywających w mieście dzieciaków. Na każdy dzień przygotowano warsztaty o innej tematyce, ale wszystkie miały obudzić w uczestnikach ciekawość ich świata oraz budzić do twórczego myślenia oraz działania.

Podczas ferii dzieci zwiedzały wystawy, miały też okazję spotkać się z Arkadiuszem Jakubowskim, pasjonatem lotnictwa i kolekcjonerem pamiątek po Technicznej Szkole Wojsk Lotniczych w Zamościu. Podczas kolejnych zajęć, mali goście Arsenału wykonywali czołg – zabawkę. Poznawali również przykłady szkół i systemów budowy umocnień od czasów prehistorycznych, poprzez systemy średniowieczne, francuskie obiekty napoleońskie, linie budowane w 1944 roku a także budowle powojenne.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

Jedno ze spotkań poświęcone zostało czworonożnym żołnierzom. Dzieci poznały również bliżej postać króla Zygmunta III Wazy. Na otwarciu wystawy „Świat Zmysłów” nie tylko dzieci i młodzież, ale również dorośli mogli przez zabawę zbadać swój zmysł węchu, słuchu czy dotyku.

W zajęciach prowadzonych od 30 stycznia do 9 lutego uczestniczyło 273 dzieci. Dla tych, które brały udział we wszystkich zajęciach zostały przygotowane dyplomy oraz drobne upominki.

ak

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe