Zamość: Kto wysadził bankomat na ul. Reja?

  • 13.02.2018, 05:56
  • lew
Zamość: Kto wysadził bankomat na ul. Reja? Fot. Archiwum
Metodą "na wybuch" dokonywali kradzieży z włamaniem do bankomatów w całej Polsce, a także na terenie Niemiec i Szwecji. Mowa o dwóch grupach przestępczych, które wpadły w ręce policji na zachodzie kraju. Czy ich członkowie gościli też w Zamościu?

W akcji przeprowadzonej jednocześnie w kilkunastu miejscach na terenie województw lubuskiego i dolnośląskiego zatrzymano 8 osób. Policjanci znaleźli i zabezpieczyli butle z gazem technicznym, zapalniki, reduktory, zagłuszacze, radiostacje, fałszywe dowody osobiste i inne rzeczy mogące służyć do wysadzenia bankomatów.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

Z ustaleń policji wynika, że przestępcy od 5 lat działali na terenie Polski, Niemiec i Szwecji. – Grupy były hermetyczne i dotarcie do podejrzanych o przestępczy proceder było bardzo trudne – informuje kom. Iwona Jurkiewicz, rzecznik prasowy Centralnego Biura Śledczego Policji.

Każdy miał przydzieloną rolę. Przestępcy mieli swoje role. Jedne osoby zajmowały się obserwacją bankomatów, inne kradły pojazdy, które następnie były używane do przemieszczania się, a kolejne dokonywały włamania do bankomatów przy użyciu metody "na wybuch".

Z zebranego materiału wynika, że straty mogły sięgnąć 15 mln zł. Dwóm z ośmiu zatrzymanych mężczyzn śledczy przedstawili zarzuty kierowania grupami przestępczymi oraz dokonania kilkunastu kradzieży z włamaniami do bankomatów.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

CZYTAJ TAKŻE: NIEUDANY NAPAD NA KANTOR W ZAMOŚCIU. GRUZIN I ROSJANIN ZATRZYMANI

lew
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe