Gm. Hrubieszów: Promocja "na Chrobrego"

  • 14.02.2018, 06:00 (aktualizacja 14.02.2018, 06:10)
  • par
Gm. Hrubieszów: Promocja "na Chrobrego" UG Hrubieszów
Gminy Hrubieszów i Ruda Huta (pow. chełmski) wspólnie organizują uroczystości związane z pobytem na tych ziemiach króla Bolesława Chrobrego podczas jego pierwszej wyprawy na Kijów. Wspólne uroczystości mają przypomnieć o wydarzeniach sprzed tysiąca lat.

Źródła historyczne podają, że 22 lipca 1018 r. wojska pod wodzą Bolesława Chrobrego stoczyły zwycięską bitwę z oddziałami Jarosława Mądrego, wielkiego księcia Rusi Kijowskiej. Bitwa miała miejsce w okolicach nadbużańskiego grodu Wołyń (obecnie Gródek w gminie Hrubieszów). Doszło do niej podczas pierwszej wyprawy Chrobrego na Ruś Kijowską w 1018 r. 

Jak przedstawia się wspólny program obchodów tysięcznej rocznicy pobytu króla Bolesława Chrobrego na Ziemi Hrubieszowskiej i Chełmskiej, przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe