Powiat hrubieszowski: Cenny miecz z Modrynia

  • 13.02.2018, 06:00
  • Mariusz Parol
Powiat hrubieszowski: Cenny miecz z Modrynia Muzeum w Hrubieszowie
Zabytkowy miecz znaleziony w Modryniu (gm. Mircze) oraz jego replikę będzie można obejrzeć w Hrubieszowie w maju tego roku podczas Nocy Muzeów.

Średniowieczny miecz odkryty przez Wojciecha Kota wiosną ubiegłego roku w okolicach Modrynia (gm. Mircze) uznany został za znalezisko o wyjątkowej wartości historycznej i naukowej. Niedawno ukończono prace konserwatorskie nad tym zabytkowym mieczem. Obecnie powstaje jego wierna replika i kopia skórzanej pochwy.

Czy minister kultury i dziedzictwa narodowego nagrodził znalazce zabytkowego miecza, przeczytasz w najnowszym wydaniu Kroniki Tygodnia         

Mariusz Parol

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe