Gm. Dołhobyczów: Ukrainiec chciał do Niemiec. Zatrzymali go w Żniatynie

  • 12.02.2018, 11:25
  • ak
Gm. Dołhobyczów: Ukrainiec chciał do Niemiec. Zatrzymali go w Żniatynie Fot. NOSG
W Żniatynie (gm. Dołhobyczów) zakończył swoją podróż do "lepszego świata" 38-letni obywatel Ukrainy. Został zatrzymany przez polskich pograniczników niedługo po tym, jak nielegalnie przekroczył granicę.

Strażnicy graniczni z Chłopiatyna namierzyli cudzoziemca w piątek (9 lutego), gdy patrolowali rejon granicy państwowej w Żniatynie. 38-letni obywatel Ukrainy nielegalnie przekroczył granicę i pieszo kontynuował swoją wędrówkę w głąb kraju.

Nie miał przy sobie dokumentów uprawniających go do legalnego pobytu na terytorium RP. W rozmowie z pogranicznikami przyznał, że celem jego podróży były Niemcy. Nie dotarł tam. Po przeprowadzeniu z nim czynności administracyjnych, polscy mundurowi przekazali 38-latka został służbom granicznym Ukrainy.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe