Stok nie jest dla bałwanów. Narciarze z Jacni już to wiedzą (ZDJĘCIA)

  • 10.02.2018, 16:06
  • ak
Stok nie jest dla bałwanów. Narciarze z Jacni już to wiedzą (ZDJĘCIA) Fot. KMP Zamość
Na narciarskich stokach, podobnie jak na drogach, również obowiązują pewne zasady bezpieczeństwa. Policjanci z Zamościa przypominali o tym miłośnikom białego szaleństwa, gdy odwiedzili stację narciarską w Jacni (gm. Adamów).

Mundurowi z Zamościa wybrali się do Jacni w piątek (9 lutego), w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Byli umundurowani i "uzbrojeni" w specjalne ulotki informacyjne. 

– Przypominali o obowiązku jeżdżenia w kasku (do 16 roku życia) oraz o bezwzględnym zakazie uprawiania narciarstwa lub snowboardingu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających. Rozdawali również informatory zawierające Dekalog Międzynarodowej Federacji Narciarskiej oraz numery telefonów ratunkowych – relacjonuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Mundurowi przypomnieli również o trwającym konkursie plastycznym „Stok nie jest dla bałwanów” skierowanym do dzieci i młodzieży. Aby wziąć w nim udział należy wykonać dowolną techniką pracę i wysłać ją na adres Komendy Głównej Policji. Termin zgłoszeń mija 5 marca. Regulamin konkursu oraz kartę zgłoszeniową można znaleźć na stronie internetowej: policja.pl.

ak

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe