Wigimnastykowana ERKA

  • 07.02.2018, 08:22
  • tomt
Wigimnastykowana ERKA fot. Kasia Halicka
Ta dyscyplina sportu rzadko gości na naszych łamach, więc staramy się nadrobić zaległości. A mowa o gimnastyce sportowej, która na Zamojszczyźnie rozwija się prężnie dzięki klubowi sportowemu ERKA.

  Okazja do napisania o poczynaniach fanów tej dyscypliny sportu jest wyborna, ponieważ przed kilkoma dnia w hali Szkoły Podstawowej w Miączynie KS ERKA już po raz trzeci w tym sezonie zorganizował zawody akrobatyczne. O popularności gimnastyki sportowej w naszym regionie niech świadczy fakt, że zmagania zgromadziły około trzystu uczestników.

 – Nasz klub zajmuje się prowadzeniem zajęć ruchowych w Zamościu i Miączynie. Propagujemy sporty gimnastyczne w naszym regionie, na które dzieci chętnie przychodzą. Jest to coś nowego i zarazem ekscytującego dla naszych podopiecznych. Jesteśmy tu od półtora roku. Co sześć miesięcy organizujemy wewnętrzne zawody, aby pokazać, czego przez ten czas się nauczyliśmy i zainteresować tą dyscypliną jak najwięcej osób – wyjaśnia trener i instruktor ERKI Ernest Gdula. – Na tych zawodach po raz pierwszy dzieci występowały w kategorii dwójek i trójek akrobatyki sportowej. Oczywiście forma oraz ocena są uproszczone, a najważniejszy jest sam udział w zawodach. Najmłodsi zaprezentowali swoje umiejętności w układzie indywidualnym na ścieżce. Cieszymy się, że odwiedziło nas tak wiele osób i skorzystało z atrakcji, jakie przygotowaliśmy dla najmłodszych.

W ERCE podkreślają, że sporty gimnastyczne bardzo wszechstronnie rozwijają dzieci, stanowiąc doskonałą podstawą każdego sportu.

Więcej przeczytasz w wydaniu papierowym i e-wydaniu.

tomt

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe