Zamość: 23. Sacrofilm przed nami

  • 06.02.2018, 14:27 (aktualizacja 06.02.2018, 15:12)
  • bw
Zamość: 23. Sacrofilm przed nami CKF Stylowy
23. edycja Międzynarodowych Dni Filmu Religijnego „Sacrofilm” odbędzie się w dniach 17-22 lutego 2018. Myślą przewodnią tegorocznego przeglądu będzie prawda

Jak w poprzednich latach Zamość stanie się centrum kina religijnego. Hetmański Gród odwiedzą reżyserowie, aktorzy i twórcy.

W ofercie filmowej pojawi się 9 wyjątkowych filmów, którym towarzyszyć będą prelekcje filmoznawców i teologów. W tym roku w programie wydarzenia zadebiutuje propozycja filmowa dla najmłodszej widowni „Aureola od Stanisława do Karola”, a także film dla młodzieży „Sprawa Chrystusa”. Wśród zaproszonych gości będą: prof. Krzysztof Zanussi, ks. prof. Marek Lis, Piotr Kotowski, o. Marek Kotyński, Łukasz Kot oraz przedstawiciele festiwali religijnych z Włoch  i Francji. W ramach programu festiwalu, w poniedziałek 19 lutego w siedzibie WSZiA Zamośc przewidziano także prelekcję otwartą prof. Krzysztofa Zanussiego  „Rozważania o prawdzie''. 

Pierwszy Sacrofilm odbył się w 1995 roku z inicjatywy obecnego dyrektora CKF Stylowy i ks. Wiesława Mokrzyckiego. Sacrofilm w 2001 został nominowany do nagrody ,,Totuus'' a w 2006 zdobył nagrodę nagrodę na festiwalu w Terni za propagowanie dialogu.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM I WIĘCEJ INFORMACJI O 23. SACROFILMIE W NASZEJ ZAKŁADCE ,,CO, GDZIE, KIEDY?'

bw

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe