Zamość: Młodzi o Sybirakach

  • 07.02.2018, 18:00
  • mk
Zamość: Młodzi o Sybirakach
W Zamościu trwają międzynarodowe spotkania młodzieży zatytułowane "Chodź, opowiem ci historię... Szept zesłańców". Młodzi ludzie przygotowują publikację o Sybirakach.

Młodzież z z Polski, Czech, Cypru, Rumunii i Węgier przeprowadza wywiady z Sybirakami, po to, by stworzyć polsko-angielską publikację zawierającej opowieści ludzi, którzy w trakcie II wojny światowej i po jej zakończeniu byli zesłani w głąb Rosji, na Syberię i do Kazachstanu. Rozmawiać zgodzili się: Barbara Szleszyńska-MalecKazimiera Kolasowska, Weronika CybulskaZbigniew KrukWładysław Sitkowski Józef Mołodecki.

Więcej w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

 

 

mk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe