Hrubieszów: Wagony z rudą żelaza naszpikowane... papierosami

  • 06.02.2018, 11:27 (aktualizacja 06.02.2018, 11:27)
  • ak
Hrubieszów: Wagony z rudą żelaza naszpikowane... papierosami Fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
Gdyby ten towar trafił na rynek, skarb państwa straciłby przeszło 500 tys. zł. Ale tak się nie stało, bo funkcjonariusze celni z Hrubieszowa przejęli prawie 18 tys. paczek papierosów, które przemytnicy ukryli w transporcie rudy żelaza.

To efekt dwóch akcji z początku lutego, w trakcie których wnikliwie kontrolowano pociągi towarowe wjeżdżające do Polski z Ukrainy. Obie kontrole prowadzone w terminalu LHS zaczęły się od prześwietlenia składów urządzeniem rtg. Analiza skanów pozwoliła wytypować i poddać rewizji podejrzane wagony.

Pierwszego dnia funkcjonariusze celno-skarbowi w transporcie rudy żelaza natrafili na 17 tys. paczek papierosów bez znaków polskiej akcyzy. Wartość tej kontrabandy to około 230 tys. zł. Drugiego dnia akcji spod zwałów surowca wydobyto kolejne 6750 paczek „trefnych” papierosów o wartości rynkowej ponad 90 tys. zł.

Wyliczono, że wprowadzenie nielegalnego towaru do obrotu spowodowałoby uszczuplenia należności celnych oraz podatkowych skarbu państwa na ponad 550 tys. zł.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe