Gm. Horodło: Pogranicznik z Zosina podejrzany o przyjmowanie łapówek

  • 06.02.2018, 06:00
  • Mariusz Parol
Gm. Horodło: Pogranicznik z Zosina podejrzany o przyjmowanie łapówek
Funkcjonariusz Straży Granicznej z Zosina trafił za kraty aresztu. Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Pod koniec stycznia służby wewnętrzne Straży Granicznej zatrzymały pogranicznika z Chełma, który pracował na przejściu granicznym w Zosinie. Sierżantowi sztabowemu Straży Granicznej przedstawiono kilkanaście zarzutów dotyczących czerpania korzyści majątkowych w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Zaraz po zatrzymaniu, postanowieniem sądu, pogranicznik został aresztowany na 3 miesiące.

Sierżanta sztabowego zatrzymano 23 stycznia w Chełmie. Od wielu miesięcy pogranicznik był obserwowany. Podejrzewano go o czerpanie korzyści majątkowych w związku z pełnioną służbą. Kilka dni po zatrzymaniu, zakutego w kajdanki, funkcjonariusze służb wewnętrznych Straży Granicznej oprowadzali po różnych miejscach na przejściu granicznym w Zosinie, gdzie od kilku lat podejrzany pełnił służbę.

Ppor. Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie, oficjalnie potwierdził nasze informacje o zatrzymaniu pogranicznika.

Prokuratura Krajowa uważa ze sprawa jest rozwojowa, mogą być kolejne zatrzymania - przeczytasz o tym w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.      

 

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Karol
Karol 06.02.2018, 19:27
Polecam rozliczyć jeszcze tych co tam teraz piastują wysokie stołki, a dobrze działali w latach 90-tych. Jest tam kilku w oddziale asów. Wszyscy wiedzą, a nikt nie reaguje od lat a oni pną się w górę i teraz moralne ostoje SG. Śmiać się chce!
turysta
turysta 06.02.2018, 09:20
Nasza straż graniczna to małe piwo , ukraińcy to dopiero biorą. U nas sporadyczny przypadek że kogoś złapią ,bo tu jest też układ kolesiów .Kogoś muszą wystawić raz na jakiś czas ,opinia publiczna i tak swoje wie .

Pozostałe