Hrubieszów: Burza o nieistniejący pomnik

  • 07.02.2018, 05:42 (aktualizacja 07.02.2018, 06:52)
  • Mariusz Parol
Hrubieszów: Burza o nieistniejący pomnik UM Hrubieszów
Niespodziewanie wiele emocji wśród hrubieszowskich radnych wzbudził pomysł postawienia na tamtejszym rynku pomnika prof. Wiktora Zina

W ubiegłym tygodniu Rada Miasta Hrubieszowa debatowała nad projektem uchwały o wzniesieniu pomnika prof. Wiktora Zina na deptaku w śródmieściu. Tak bowiem zdecydowali w ub. roku podczas konsultacji społecznych mieszkańcy miasta. Wskazali, że jego postać powinna stać przy sztaludze, zamiast siedzieć na ławeczce-pomniku. Na ostatniej sesji radni opozycji przekonywali, że stawianie pomnika prof. Zinowi jest przedwczesne. Sugerowali zawile, że w jego przeszłości były okoliczności, które wymagają wyjaśnień. Nie podali jednak konkretów.

Jakie argumenty padły w sprawie budowy pomnika i jej zaniechania, przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
eS
eS 08.02.2018, 08:45
popieram opozycyjnych, zresztą w Hru są inne rzeczy do zrobienia niż stawianie pomników (np ściągnięcie inwestorów) no chyba, że śmieci w Strzyżowie się do tego zaliczają to zwracam honor

Pozostałe