XVIII Plebiscyt Piłkarski "Kroniki Tygodnia" (RELACJA, ZDJĘCIA)

  • 6.02.2018, 05:30
  • Tomasz Tomczewski
XVIII Plebiscyt Piłkarski "Kroniki Tygodnia" (RELACJA, ZDJĘCIA) Fot. Agnieszka Jakubowska
Historia piłką się toczy. Słowa te idealnie wpisują się w Piłkarską Galę Zamojszczyzny, która miała miejsce w Hotelu&Resort Marina w Nieliszu. W czasie uroczystości rozstrzygnięty został XVIII Plebiscyt Piłkarski "Kroniki Tygodnia", swoje nagrody i wyróżnienia wręczył również Zamojski Okręgowy Związek Piłki Nożnej.

Po siedmiu tygodniach głosowania czytelnicy "Kroniki Tygodnia" zadecydowali. Tytuł Piłkarza Roku powędrował do doświadczonego gracza Tomasovii – Ireneusza Barana. Jak przyznał zawodnik, nie spodziewał się tak ogromnego wyróżnienia.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

 – Pewnie, że jechałem na galę z nadziejami, ale zwycięstwo było dla mnie ogromną niespodzianką. Chciałbym podziękować wszystkim za oddane na mnie głosy i zapewnić, że ta nagroda jest dla mnie zobowiązaniem. Mimo że mam już parę latek, to ciągle jest we mnie głód piłki – powiedział nam szczęśliwy laureat.    

Drugie miejsce w tej kategorii zajął obrońca Hetmana Zamość – Dawid Daszkiewicz, który w ubiegłym roku triumfował w kategorii Odkrycie Roku. Najniższy stopień na podium przypadł zaś superstrzelcowi z Huczwy Tyszowce – Damianowi Ziółkowskiemu.

Kolejne emocje związane były z wyborem Trenera Roku. Z grona ośmiu nominowanych szkoleniowców  na trzecie miejsce głosami naszych czytelników zasłużył Robert Wieczerzak z Kryształu Werbkowice. Z drugiej lokaty cieszył się zaś Marek Sadowski – opiekun Tomasovii. Tytuł Trenera Roku powędrował zaś do Sebastiana Luterka – szkoleniowca trampkarzy AMSPN Hetman Zamość.

 – Dziękuję wszystkim czytelnikom za oddane na mnie głosy. Podziękowania również dla Tomka Pociennika, z którym wspólnie pracujemy na sukces naszego zespołu. Cieszę się z nagrody w plebiscycie, ale również z faktu nagrody kapituły OZPN dla Pawła Babiarza. To jasny sygnał, że praca z młodzieżą jest bardzo ważna. Tak naprawdę na ocenę naszej pracy przyjdzie czas za parę lat, kiedy nasi wychowankowie będą wchodzić do seniorskiej piłki – powiedział Sebastian Luterek.

W trzeciej z kategorii trwała walka o miano Drużyny Roku. Tytuł po raz drugi z rzędu trafił do Hetmana Zamość, co tylko pokazuje, jak oddanych kibiców ma ten klub. Okolicznościowy puchar i nagrody odebrał prezes Krzysztof Krawczuk. Drugie miejsce w tej kategorii zgarnęła Omega Stary Zamość, a wyróżnienie odebrał prezes Mariusz Nizioł. Na trzecie miejsce zasłużył zaś sobie Gryf Gmina Zamość, reprezentowany w czasie gali przez prezesa Tomasza Bondyrę.

Ostatnią kategorią, w której przyznaliśmy plebiscytowe nagrody, był wybór Odkrycia Roku. Nominację otrzymali gracze młodzi, perspektywiczni, ale mający już spory wpływ na poczynania swoich drużyn. Laureatem został 17-letni środkowy pomocnik Omegi Stary Zamość – Filip Maciejewski. Drugie miejsce zajął Jakub Bubiłek z Roztocza Szczebrzeszyn, a trzecie Filip Pietrusiewicz z Unii Hrubieszów. Z zainteresowaniem będziemy przyglądać się dalszym losom młodych graczy, licząc na to, że głosy naszych czytelników ułatwią im start w piłkarską dorosłość.

Pełna relacja z piłkarskiej gali w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Tomasz Tomczewski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
co???
co??? 6.02.2018, 14:37
co wy z tym Daszkiewiczem ? jeszcze mu daleko do takich nominacji

Pozostałe