Pow. tomaszowski: Nielegalny migrant z Turcji zatrzymany przez pograniczników

  • 05.02.2018, 05:30
  • ak
Pow. tomaszowski: Nielegalny migrant z Turcji zatrzymany przez pograniczników Fot. NOSG
Nie miał żadnych dokumentów, które pozwalały mu na pobyt w Polsce. Granicę przekroczył nielegalnie, pieszo. Gdy został zatrzymany w powiecie tomaszowskim, nielegalny migrant z Turcji musiał wrócić tam, skąd przyszedł.

Cudzoziemiec wpadł w zeszłym tygodniu. Wędrującego pieszo mężczyznę namierzyli i zatrzymali funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z placówki w Chłopiatynie.

Pogranicznicy ustalili, że piechur to 21-letni Turek. W rozmowie z funkcjonariuszami mężczyzna przyznał, że wędrował w poszukiwaniu pracy i lepszego życia.

– Po przeprowadzeniu względem zatrzymanych czynności administracyjnych, został on przekazany służbom granicznym Ukrainy. W tym roku jest to już drugi obywatel Turcji, zatrzymany przez funkcjonariuszy NOSG, podczas próby nielegalnego przekroczenia granicy państwa – informuje Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy NOSG.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe