Komarów-Osada: Góra pomocy

  • 30.01.2018, 10:18 (aktualizacja 30.01.2018, 10:29)
  • bw
Komarów-Osada: Góra pomocy pixabay.com
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dubie w gminie Komarów-Osada kolejny raz dowiedli, że "jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie". Właśnie podsumowali tegoroczną zbiórkę "miedziaków", które pomogą dzieciom z potrzebujących rodzin.

Podczas akcji, która trwała od listopada, młodzi ludzie zebrali ponad 4 kilogramy monet. Pieniądze trafią do Towarzystwa Nasz Dom, które organizuje "Górę grosza". 

To ogólnopolska akcja zbiórki pieniędzy, za które towarzystwo pomaga dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Środki są wykorzystywane m.in. na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowia rodzinnego, rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

Towarzystwo "Nasz Dom" zorganizowało akcję w całym kraju już po raz osiemnasty. Do tej pory zebrało w ten sposób ponad 35 milionów złotych, które trafiły do kilkunastu tysięcy dzieci. 

bw

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe