Dom pomocy na boisku

  • 30.01.2018, 06:12
  • roh
Dom pomocy na boisku pixabay.com
Na dawnym placu po szkole w Chyżem (gm. Bełżec) ma powstać dom opieki społecznej. Tak przynajmniej deklaruje inwestor. Radni chcą mu pomoc w realizacji tej inwestycji. W tym celu zmienili miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

Prywatny ośrodek zajmujący się pomocą społeczną chce budować we wsi Chyże przedsiębiorca z Lublina. Kilka lat temu kupił od gminy nieruchomość wraz z drewnianym budynkiem po zlikwidowanej szkole podstawowej. Budynek już został rozebrany.

 – To przedsiębiorca, który wywodzi się z naszej gminy i teraz chce tu wrócić z biznesem. Nie ukrywał, że ruszy z inwestycją po uzyskaniu dotacji unijnej na ten cel. Uważamy, że to inwestycja realna, bo teraz jest dużo środków unijnych wspierających tego typu przedsięwzięcia – mówi Andrzej Adamek, wójt Bełżca.

Jeśli chcą Państwo wiedzieć, jak wyglądają szczegóły planowanej inwestycji zapraszamy po najnowszy numer Kroniki Tygodni i e-wydanie. 

roh

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe