Tomaszowskie: Bezpieczne ferie ze strażakami

  • 26.01.2018, 06:00
  • roh
Tomaszowskie: Bezpieczne ferie ze strażakami
Strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Tomaszowie Lubelskim będą ostrzegać dzieci i młodzież, że wchodzenie na zamarznięte jeziora, stawy czy rzeki może zakończyć się tragedią. Opowiedzą też o innych zagrożeniach.

To element ogólnopolskiej akcji "Bezpieczne ferie 2018". Podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą strażacy będą wskazywać na niebezpieczeństwa związane z korzystaniem z tzw. "dzikich lodowisk" na zamarzniętych akwenach. Opowiedzą też o innych zagrożeniach np. pożarowym i zatruciu tlenkiem węgla w domach. Poinstruują jak należy poprawnie udzielać pierwszej pomocy, jak zachować się gdyby mimo wszystko doszło do załamania się lodu pod jakąś osobą. Wskażą, jak należy zawiadamiać służby alarmowe w przypadku, gdy jest się świadkiem takich zdarzeń.

 – Jesteśmy otwarci na zaproszenia od dyrektorów szkół oraz organizatorów wypoczynku zimowego dla dzieci i młodzieży – mówi Jacek Zwolak, oficer prasowy Komendy Powiatowej  Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Lubelskim.

Strażacy nie tylko opowiedzą o zagrożeniach. Deklarują także swoją pomoc w organizacji ślizgawek i lodowisk właścicielom terenu, którzy o to wystąpią i przygotują pod nie teren, a także będą mieli zezwolenie na pobór wody do ich wykonania.

Dyrektorzy szkół oraz organizatorzy ferii mogą kontaktować się w tej sprawie z dowódcą jednostki ratowniczo-gaśniczej brygadierem Andrzejem Szykułą (nr tel. 84 664 44 88).

roh

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe