Miączyn: Rocznicowe uroczystości ku czci powstańców

  • 22.01.2018, 17:08 (aktualizacja 25.01.2018, 11:01)
  • bw
Miączyn: Rocznicowe uroczystości ku czci powstańców UG Miączyn
W niedzielę, 21 stycznia, już po raz piąty w lesie między Zawalowem a Czartorią (gm. Miączyn) odbyły się uroczystości upamiętniające wybuch powstania styczniowego, połączone w tym roku z obchodami 100. lecia odzyskania niepodległości.

Uroczystości rozpoczęły się o 13.30 Mszą Świętą, której przewodniczył ks. Czesław Galek. Następnie delegacje przedstawicieli samorządu województwa lubelskiego, szkół i organizacji kombatanckich złożyły wieńce przy krzyżu upamiętniających  powstańców. Władze województwa lubelskiego na uroczystości reprezentował członek zarządu województwa Arkadiusz Bratkowski. 

Obchody 155. rocznicy wybuchu powstania styczniowego i 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę uświetniły poczty sztandarowe: 2. Pułku Strzelców Konnych w Hrubieszowie,  OSP w Niewirkowie, Kotlicach, Koniuchach, Horyszowie, Gdeszynie, Świdnikach, Miączynie, Zawalowie, oraz szkół: Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Wojska Polskiego w Horyszowie i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miączynie.

W uroczystości udział wzięła również warta honorowa żołnierzy 3 Zamojskiego Batalionu Zmechanizowanego.
Po uroczystym złożeniu kwiatów przy mogile Powstańców  Styczniowych odbyło się śpiewanie pieśni patriotycznych.
Po zakończeniu części oficjalnej uczestnicy mogli rozgrzać się przy ognisku, herbacie i pieczonej kiełbasie, które przygotowało Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miączynie, a Wojskową grochówkę przygotowaną przez 3 Zamojski Batalion Zmechanizowany.

Zdjęcia dzięki uprzejmości UG Miączyn / Stanisław Kapica. 

bw

Zdjęcia (13)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe