Werbkowice: Bojko kontra Skubis-Rafalska. Przedwyborcza walka na haki?

  • 23.01.2018, 06:00
  • par
Werbkowice: Bojko kontra Skubis-Rafalska. Przedwyborcza walka na haki?
Wójt gm. Werbkowice zawiadomił prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez byłą radną gminy, a obecnie wicedyrektor w gabinecie wojewody lubelskiego.

Agnieszka Skubis-Rafalska jest byłą radną gminy Werbkowice i głównym krytykiem poczynań wójta Lecha Bojki. Obecnie pracuje na stanowisku wicedyrektora w gabinecie wojewody lubelskiego. Pod koniec grudnia ub. roku napisała skargę do Kuratorium Oświaty w Lublinie. Podważyła w niej wyniki konkursu na dyrektora Szkoły Podstawowej w Werbkowicach.

Skargę do kuratorium wysłała także Rada Rodziców tej szkoły i zarzuciła Skubis-Rafalskiej różne pomówienia. Kilka dni temu wójt gm. Werbkowice zawiadomił prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Byłej radnej zarzuca powoływanie się na wpływy, czyli przestępstwo korupcyjne.

Niedawny wybór dyrektora Szkoły Podstawowej w Werbkowicach po raz kolejny doprowadził do konfliktu pomiędzy Agnieszką Skubis-Rafalską, byłą radną gminy Werbkowice, a wójtem tej gminy – Lechem Bojką. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych wyborach wójta gm. Werbkowice obydwoje staną naprzeciwko siebie.

Pierwszy konkurs na dyrektora SP Werbkowice przeprowadzono 27 lipca ub.r. Nie został rozstrzygnięty. Wójt na 5 lat powierzył stanowisko dyrektora szkoły Marcie Pietrusiewicz, która wcześniej pracowała w Biurze Powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Hrubieszowie. W połowie października ub.r. wojewoda wydał rozstrzygnięcie nadzorcze, w którym stwierdził nieważność dwóch zarządzeń wójta. Jedno dotyczyło sposobu przeprowadzenia konkursu na dyrektora ZS w Werbkowicach, a drugie – powierzenia tego stanowiska osobie, która nie jest nauczycielem. Wójt zaskarżył obydwa zarządzenia do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie.

Więcej na temat konfliktu w Werbkowicach w najbliższym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (60)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 03.02.2018, 14:44
My tej "trojki"nie chcemy. I mieszkancy i pracownicy U.G....i jeszcze jednej Helgi tez!!
Kierowca
Kierowca 03.02.2018, 14:42
Czy to prawda panie Sz...uk,ze zeby zarejestrowac auto...trzeba bylo kupic numerek od pracownika...podwladnego? Handel numerkami kolejkowymi kwitl haha jak u Barei.
takzeo
takzeo 28.01.2018, 09:08
Tak to młody, aktywny człowiek,myślę że jego działania będą koncentrowały się wokół spraw ważnych dla mieszkańców ,że będzie działał w sposób przejrzysty
Panie M. Szymczuk Powodzenia
milka
milka 28.01.2018, 08:51
Tylko Pan Szymczuk może sprawnie i efektywnie zarządzać naszą gminą
już były znajomy
już były znajomy 27.01.2018, 13:53
Ile jeszcze hejtu i nienawiści wyleje się za Pani udziałem na naszą gminę. Wszyscy mamy dość już tej ciągłej nagonki w prasie spowodowanej niespełnionymi Pani ambicjami. Niech Pani zostanie w Lublinie i nie robi nam więcej wstydu.
Maolo
Maolo 26.01.2018, 07:21
Tak trzymać Pani Agnieszko. Naród jest z Panią.
Smakosz
Smakosz 25.01.2018, 21:29
Wy jesteście nienormalni! Kupcie sobie skarbonkę i zaoszczędzcie sobie tych chamowatych uwag! Boże święty co za chamówa! I dobrze wiem że piszą te komentarze osoby na stanowiskach. Nieźle właśnie widać jak są inteligentni chyba zgubił im się czip. Osoby wykształcone haha raczej pękający z dumy na własny temat! Kupcie sobie GPS żebyście wiedzieli gdzie wasze miejsce bo wasze zachowanie jest śmieszne co chcecie tym zyskać sławę wśród obywateli?! Radzę sobie odpuścić bo normalni ludzie na takie coś nie polecą. Wójt i jego przy***sy to jedynie pozerzy którzy próbują pokazać jak demonstrują zaangażowanie a wy dostajecie bólu *** gdy tylko czytacie jak obrażają osoby po których stronie jesteście widzę że was nieźle ściska. I skończcie z tą farsą, nic nie zyskacie tymi swoimi komentarzami bo jeśli ludzie są inteligentni to niedługo sami pojmią kto tak naprawdę nadaje się na wójta. A pani Agnieszka razem z wójtem jeśli tyle o sobie wiedzą niech pozostaną sojusznikami bo te ich wieczne wojny nudzą już każdego. Sojusz kompromis by się przydały wreszcie
Tenobcy
Tenobcy 25.01.2018, 20:41
Co do głosowania na wójta radzę dobrze się zastanowić na kogo będziecie głosować bo POZORY MYLĄ A LUDZIE WIDZĄ TO CO CHCĄ ZOBACZYĆ! Nawet nie wyobrażacie sobie ze osoby, które są dla was złe, o których macie złą opinie są o sto razy lepsi niz ci którzy włuczą się po tych sądach wiecznie lub odgrywają karierowiczów codziennymi postami na fb promującymi własną osobowość w dużym mieście
Pan x
Pan x 25.01.2018, 20:29
U.gim święta prawda no popatrzcie ludzie internetowa dżungla i tak zgadzam się kozak w necie pi**zda w świecie! Ogar swoje *** w necie skaczecie ryjami a w Realu jak przyjdzie co do czego to się nawet nie odezwiecie szare szczury!
Kkiz.15
Kkiz.15 25.01.2018, 19:08
Jak to u zielonych, trzeba sobie pomóc nawet na forum, wiec kandydat powiatowy sam sobie laurki wystawia, podkreślając jego otwarcie na inicjatywy, ciekawe jakie? programu nie ma? Czy UN jeszcze muuuu nie nakreślił? No chyba, że dla samych swoich typu „ ja z rodziną popieramy, a w zamian stołki powiatowe na gminne zmieniamy”. Czy UN jeszcze muuuu nie nakreślił? Słuchy chodzą po wiosce, że sztandaru koniczynki się wypiera?
Renia
Renia 25.01.2018, 17:24
Ja z rodziną oddamy głos panu Mirkowi . Także wypowiadajmy się sami za siebie. Wole zieloną koniczynkę niżeli PIS .
Witaminka
Witaminka 25.01.2018, 12:49
Pani Agnieszka ma poparcie i jest bardzo milą kobietą dążącą do wyjawnienia wszystkich nieprawości
waleria
waleria 25.01.2018, 19:18
Może i miła , bardziej po kandydacie oczekuję żeby powiedział co zamierza zmienić w naszej gminie ,nie tylko w Werbkowicach. Pan wójt nie jest głupi, tam jest wszystko według prawa i możecie ....
Ola
Ola 09.02.2018, 17:49
Wedlug czyjego prawa? Gdyby nie pracownicy ktorych sie ma za nic...nie zostalby kamien na kamieniu
Pannajoanna
Pannajoanna 25.01.2018, 22:25
Nie bądź człowieku śmieszny! Wszystko według prawa? Dobre dobre to było ale nie wiem czy wiesz ale nasz wójt się już kiedyś przyznał do swoich nie prawosci więc no
Borys
Borys 25.01.2018, 13:47
Jaka miła i od kiedy i dla kogo !!!! chyba tylko dla tych, którzy jej przytakują
tur
tur 25.01.2018, 12:34
Tak, tak i poŻądny i ma Chonor jak cały ten pslowski grajdoł!
Annamariawesolowska
Annamariawesolowska 25.01.2018, 11:28
Ma Pan głos odemnie panie Mirku! Jest Pan naprawdę pożądnym człowiek ma Pan swój honor kulturę jest Pan godny polecenia jako kandydat na wójta pozdrawiam
Mieszkaniec
Mieszkaniec 09.02.2018, 17:53
Co to znaczy godny polecenia? A coz ten pan zrobil jako radny? Vhyba nic. Ma ochote zmienic stolek i tyle...a moze jux sa dogadani? Haha....a ciemny lud to kupuje. Smieszny ten pan jako polityk....probuje sie lansowac i mu nie wychodzi...nawet w lokalnym grajdolku
Timberlake
Timberlake 16.02.2018, 22:45
Pff.... A. K pozdrawiam
Einstein
Einstein 25.01.2018, 22:22
Dokładnie!! W stu procentach się zgadzam! Mój głos również Pan ma!
Lolo
Lolo 25.01.2018, 13:54
Panie Mirku! jest Pan tak samo godny polecenia jak Pańscy szefowie w starostwie: Józek i Leszek. Zielone konieczynki stają za marazmem naszego powiatu. Biedniejsze powiaty: tomaszowski i biłgorajski już na prześcignęły, a nasze drogi powiatowe przypominają te w Bagdadzie. Szkoda by Mirek wydawał prawa jazdy na te drogi, szkoda samochodów. Teraz porządki z powiatu całe to zielone towarzystwo chce przenieść do naszej Gminy. NIGDY!!!!!
Pan Grześ
Pan Grześ 25.01.2018, 10:10
Do U.gim brawo!! Popieram mądrze napisane brawo!
AniaJ
AniaJ 24.01.2018, 22:07
@U.gim. Kim ty jesteś?? Wow jak na dziecko dużo odwagi podziwiam ale szacun cała prawda!
Arkadiusz
Arkadiusz 24.01.2018, 22:07
Do UU.Gim. - na porost głosów najlepszy jest nowy kodeks wyborczy. Przeczytaj człowieku zanim coś napiszesz, bo robisz z siebie pośmiewisko.
AlicjaK
AlicjaK 25.01.2018, 09:57
Czy osoba robiąca przekręty i inne nie legalne rzeczy będzie się trzymać wyłącznie kodeksu wyborczego jakoś wątpię taka osoba tylko patrzy jak oszukać społeczeństwo jak tylko ich przechytrzyć więc o czym tu gadać o prawosci o moralności nie z osobą zarządzającą tą gminą z tym człowiekiem się nie da
Danl
Danl 24.01.2018, 22:04
Osobo o pseudonimie U. Gim napisałaś że jesteś dzieckiem jak na dziecko wiesz dużo i masz bardzo dobre rację polać ci! Brawo
U. Gim.
U. Gim. 24.01.2018, 21:28
Wy to jednak ludzie jesteście jednym słowem poje*ni czytając pewien artykuł w necie w którym było napisane że wójt wspomoże szkole dopiero w 2019 roku można było oraz ogarnąć co szczwany lis kombinuje no błagam was żeby niektórzy byli aż tak tempi?! Hahaha wiadome że wójt chce utrzymać swoją działalność w gminie więc aby na niego głosowano chce udać dobrego wójta jaki on dobry wspomoże szkole pff a dlaczego 2019 roku wspomoże? Bo jego kadencja się kończy i chce poparcia od nas w szkole chce porostu głosów. Kiedy wy ogarnięcie że on wcale nie ma racji w pewnych kwestiach gmina spada na psy!!! zamiast się gmina rozkwitać rozwijać to popada w coraz większe długi według mnie kandydat na wójta powinien być człowiekiem ułożonym nierowbiących machlojek i latającym wiecznie po sądach!
A teraz czytając jeszcze pewien komentarz w którym było napisane że i jeden i drugi i trzeci bije się o kandydaturę a czwarty korzysta czyżby to chodziło o Panią M? Owszem siedzi ona cicho ale aby zachować swoje stanowisko bo gdy wójt przegra ona pójdzie na zbity pysk razem z nim a może wkrótce powie że też startuje na wójta? Okaże się wszystko z czasem moi drodzy a co do was ludzie to gdzie wy w dżungli się wychowaliscie potraficie tylko kłapac ryjem myśląc że jesteście Bóg wie kim piszecie jakieś zasrane mądrości cytaty używacie jakiś hgw jakich porównań piszecie ploty nie znając całej prawdy o nich zachowujecie się gorzej niż stare babki na bazarze może też pora zacząć was porównywać co? Hmm ja bym was porównała do tych Cyganów na mokrym którzy się nawzajem przekrzykują chcąc sprzedać jak najwięcej towarów niż ich sąsiedzi na giełdzie tam też panuje rywalizacja kto więcej sprzeda! A wy jak małpy obgadujecie kandydatów na forach zamiast poznać ich lepiej i dowiedzieć się kto by bardziej był odpowiednim z nich anie używacie tu satyr porównań tak satry powstają w pewnych komentarzach już opowiadania hahaha może książkę byście napisali skoro tacy mądrzy jesteście KOZAK W NECIE *** W ŚWIECIE!! JAKBYŚCIE BYLI NAPRAWDĘ MĄDRZY I BARDZIEJ ZORIENTOWANI TĄ NASZĄ POLITYKĄ TO BYŚCIE MIELI INNE ZDANIE NA TEMAT PEWNYCH KANDYDATÓW. MOŻE I JESTEM JESZCZE DZIECKIEM ALE NAPEWNO MĄDRZEJSZYM NIŻ WY PRZEKUPKI NA RYNKU WY SIĘ WPROST OŚMIESZACIE TYMI KOMENTARZAMI Z KTÓRYCH NIEDŁUGO WIERSZE LUB PIOSENKI POWSTANĄ BO OPOWIADANIA I ROZPRAWKI JUŻ DAWNO POWSTAŁY BEKA HAHAHA POZDRAWIAM SERDECZNIE SŁONECZKA

Mieszkanka
Mieszkanka 09.02.2018, 17:57
Pani M...to ta Helga? Niezle daje popalic haha...oj...pojdzie ona..pojdzie...i roboty nie znajdzie. Zywi sie nienawiscia.
Ewunia
Ewunia 25.01.2018, 11:19
Nareszcie mądre słowa! Cała prawda! Doskonale
Borys
Borys 25.01.2018, 10:36
Nie pal tyle ma....y ;-)
PalimynaPojary
PalimynaPojary 25.01.2018, 22:29
Tobie by się przydała koi nerwy
Jaro
Jaro 25.01.2018, 10:03
Brawo za spostrzegawczość jestem za!
zorro
zorro 25.01.2018, 07:06
Wreszcie ktoś mądrze napisał
Hanka w kartonach
Hanka w kartonach 24.01.2018, 22:01
Zgadzam się z tym Kozak w necie pi* da w świecie teraz same pi**dy potrafiące tylko obgadać i wyciągnąć pochopne wnioski! Polać tobie! Brawo
rolnik
rolnik 24.01.2018, 20:03
Popieram inicjatywy społeczne Pana kandydata Mirosława, szczególnie w aspekcie zaspokojenia dóbr i potrzeb kolegów z pod znaku zielonego liść-ściema. Za pewnie w programie wyborczym w pierwszym rzędzie będzie przeniesienie wzorcowych działań powiatu na grunt gminy, a spadochroniarze ze starostwa też muszą znaleźć nowe miejsce na pałętanie się, na czele ze specjalistą od zrzutów śmieci z samolotów oraz teoretyka prawnego, mecenasa, króla trójmiasta znanego z przewodnictwa bezrady powiatu, a obecnie mentora kandydata, Pana Burak czuka
Lego
Lego 25.01.2018, 10:43
Święte słowa, Konieczynka pokazała jak zarządzają powiatem i teraz pchają się do naszej gminy !

Pozostałe