Jak ciekawie spędzić ferie zimowe?

  • 23.01.2018, 06:10
  • wd
Jak ciekawie spędzić ferie zimowe?
Wkrótce ferie. Przez dwa tygodnie dzieci nie będą musiały wstawać o świcie, odrabiać lekcji i chodzić wcześnie spać. Ferie nie powinny być jednak czasem totalnego leniuchowania. Drodzy rodzice, jeśli nie macie możliwości wyjazdu lub zapisania dziecka na kolonie itp., zadbajcie o to, by Wasza pociecha nie nudziła się w domu. Oto kilka pomysłów, jak spędzić ferie.

Do aktywnego wypoczynku w czasie ferii zachęca dzieci i młodzież Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu, Stok Narciarski w Bobliwie i Stok Narciarski w Szopowem. 

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

W OSiR-ze atrakcje na dwutygodniową przerwę w nauce przygotowano z myślą zarówno o najmłodszych, jak i tych nieco starszych uczniach. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. 

Na stoku narciarskim

Frajdę dzieciom sprawi na pewno jazda na nartach. Wystarczy wybrać się do Bobliwa. To malownicza miejscowość położona w drodze pomiędzy Zamościem a Krasnymstawem. Blisko, prawda? Właśnie tam można dać się ponieść zimowemu szaleństwu. Dodamy, że przy stoku Bobliwo są dwa gościńce z pokojami 2-, 3-, i 4-osobowymi do wynajęcia za bardzo przestępną cenę, jest też restauracja, a więc można wynająć pokój "Na górce" albo "Na stoku" i bez konieczności powrotu do domu, codziennie korzystać z tej lokalnej atrakcji. 

Zimowy ośrodek rekreacyjny w Bobliwie posiada 650-metrowy wyciąg ze sztucznym ośnieżeniem. Warunki atmosferyczne pozwoliły na otwarcie stoku już 17 stycznia. Na miejscu jednocześnie może przebywać aż 700 osób. Miejsca nie zabraknie dla wszystkich, którzy z Zamojszczyzny i nie tylko przyjadą aktywnie spędzać ferie zimowe. 

Za dodatkową opłatą można skorzystać z opieki i nauki instruktora ze szkoły SkiFun. To dobra wiadomość dla początkujących narciarzy (także grup zorganizowanych, np. ze szkół), którzy dzięki temu mogą się czuć bezpiecznie i mają szansę na owocną naukę. Jeszcze kilka informacji technicznych dla naszych czytelników: na stoku można wypożyczyć cały strój lub konkretne elementy, np. buty, narty, deski, gogle itd., w karnecie zawsze taniej, dlatego jeśli planujecie jeździć dłużej, odpoczywać i znów śmigać z górki, kupcie karnet czasowy, przygotujcie też gotówkę, ponieważ nie ma tam możliwości płatności kartą.

Informacje o warunkach atmosferycznych, jakie w danym czasie panują na stoku, można sprawdzać na stronie www.stokbobliwo.pl. Na zachętę możecie tam także obejrzeć galerię zdjęć. 

Kolejny stok narciarski na malowniczym Roztoczu znajduje się w miejscowości Szopowe

Panują tam równie dobre warunki do nauki jazdy na nartach i desce snowboardowej. Trasy są zróżnicowane: jest kilka poziomów trudności ze względu na długość i wysokość zjazdów. Sprzęt narciarski i do jazdy na snowboardzie można wypożyczyć na miejscu. Szopowe zachęca do rodzinnego odwiedzania nie tylko sportowych zapaleńców. Można tam przyjechać i tylko pospacerować – z góry Młynarki widać przepiękną panoramę Roztocza i Roztoczańskiego Parku Narodowego. 

Dzięki takim miejscom jak Bobliwo i Szopowe zimą trudno się nudzić. Jest jeszcze jedna sezonowa atrakcja, o której nie wolno zapomnieć – to kuligi. Liczymy, że śniegu jeszcze przybędzie, by płozy miały po czym sunąć i już informujemy, że przy okazji pobytu na stoku w Szopowem warto się wybrać na kulig. O szczegóły organizacji kuligu trzeba zapytać, dzwoniąc m.in. pod numer 84 687 93 02 lub pisząc na adres mejlowy: [email protected] Po udanej przejażdżce zamiast wracać do domu, można wydłużyć dzieciom wczasy, zostając na noc w "Karczmie nad Szumem". Szopowe i pobliskie Górecko Kościelne (tam organizowane są wspomniane kuligi) to świetne miejsca na aktywne rodzinne spędzenie czasu wolnego zimą.

Jak już wspomnieliśmy, na stokach jest zawsze możliwość wypożyczenia stroju narciarskiego i sprzętu. Gdyby ktoś jednak wolał się wcześniej zaopatrzyć w takowe na własność, to polecamy zajrzeć do sklepu sportowego Sport Rekord w Hetmanie w Zamościu.

Jest tam wszystko, co potrzebne w okresie zimowego szaleństwa m.in. kask, gogle narciarskie (dostępne firmy UVEX), nartosanki, narty, łyżwy i strój zapewniający komfort zabaw na śniegu (szeroki wybór kurtek narciarskich, rękawic, czapek, odzieży i bielizny termicznej polskiego producenta firmy Brubeck i Gatta, butów trekkingowych).

Ferie W Ramach Sztuki

Oczywiście nie tylko aktywność fizyczna jest ważna. Można się też np. wybrać do kina czy na spektakl teatralny albo profesjonalne zajęcia artystyczne. Wiemy, że domy kultury na pewno dbają o to, by dzieci z okolicy się nie nudziły, ale zachęcamy do zapoznania się ze świetną propozycją dla młodych artystów w innym miejscu, mianowicie w sklepie z rękodziełem i pracownią artystyczną Joanny Patron W Ramach Sztuki w Zamościu. To miejsce, gdzie rodzą się pasje i rozwijają talenty. Już same zakupy wprawiają wrażliwszych na sztukę w niesamowity nastrój, a co dopiero zajęcia pod okiem instruktora, podczas których osobiście można wykonać małe i większe dzieła sztuki. Przy okazji dni wolnych od szkoły, można wygospodarować czas na kilkugodzinne warsztaty. Poprowadzi je dyplomowany instruktor powertexu Joanna Patron. Wszyscy, którzy choć raz zajrzeli na Bazyliańską 19, wiedzą, że panuje tam atmosfera sprzyjająca do artystycznych spotkań. Dzieciom też na pewno się spodoba.

Kreatywne warsztaty rękodzieła rozpoczynamy już  29 stycznia o godz. 11. Pierwsza tura potrwa do 2 lutego (kolejna będzie trwała od 5 lutego do 9 lutego). Codziennie będziemy wykonywać inną pracę i tak będą to: pudełko mix-media, anioł decoupage, zimna porcelana. Takie zajęcia plastyczne zdecydowanie korzystnie wpływają na rozwój dziecka, pobudzając jego kreatywność, wrażliwość i spostrzegawczość. Zapoznawanie się z różnorodnymi technikami poszerza sprawności manualne, a wykonując nieszablonowe prace dziecko poznaje swoje nieograniczone możliwości twórcze – mówi Joanna Patron.

Rodzice, którzy zechcą zapewnić swoim dzieciom niezapomnianą artystyczną przygodę, mogą już dziś zarezerwować miejsce, kontaktując się z Joanną Patron (tel. 797 396 777, koszt cyklu zajęć to 145 zł). Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego warto się pospieszyć.

 W Galerii Twierdza

Galeria Handlowa Twierdza w Zamościu wyjątkowo zadbała o dzieciaki. Bezpłatne ferie dla każdego organizuje od 27 stycznia do 11 lutego. Dla młodszych i starszych uczniów z Zamościa i okolic przygotowano wiele atrakcji. Od 27 lutego rozpoczną się zimowe zabawy w igloo z zimową strefą gier (przy Galerii Twierdza będzie ustawiony namiot sferyczny wyglądem przypominający w igloo, w którym dzieci będą mogły spędzić czas na układaniu puzzli, na grach planszowych, logicznych a także kącik plastyczny dla najmłodszych). Z pewnością wielu zainteresują ciekawostki na temat Eskimosów, które zostaną napisane na tablicach edukacyjnych w kształcie... Eskimosów. 28 stycznia i 4 lutego będzie można wziąć udział w kreatywnych warsztatach artystycznych, podczas których dzieci pod okiem instruktorów będą mogły uszyć skarpetkowego bałwanka czy inną przytulankę, pomalować swój szkolny worek np. zimowymi wzorami (warsztaty będą się odbywały w godz. 11-18). 

Dodatkowo weekendowo 27-28.01, 03-04.02 oraz 10-11.02 będą zorganizowane warsztaty z robotyki.

A na zakończenie, czyli 11 lutego w godzinach 15-17 organizatorzy ferii w Galerii Twierdza szykują prawdziwy bal przebierańców z konkursem na najbardziej kreatywny strój. 

Na sali zabaw

Dzieci uwielbiają zabawy w salach zabaw: na zjeżdżalniach, w suchych basenach z kulkami itd. Na pewno wiele z nich wolny czas od lekcji spędzi w takim miejscu. Naszych czytelników i wszystkich bywalców Krainy Zabaw Jaś i Małgosia w Zamościu przy ul. Legionów 6 informujemy tylko o zmianie godzin otwarcia. Sala zabaw w ferie czynna będzie już od godz. 10 do 19. Czasu na szaleństwa będzie więc jeszcze więcej! Co ważne dla rodziców: wejście indywidualne na 1 godz. kosztuje 15 zł, na 2 godz. 25 zł, za czas nieograniczony trzeba zapłacić 35 zł, a karnet na 10 godzin kosztuje 120 zł. Miejsca można wcześniej rezerwować telefonicznie, dzwoniąc pod nr 781 222 272.

 

Artykuł sponsorowany

wd
Podziel się:


Pozostałe