Jak wybrać agregat prądotwórczy do domu?

  • 22.01.2018, 13:39 (aktualizacja 02.08.2018, 10:50)
  • Artykuł sponsorowany
Jak wybrać agregat prądotwórczy do domu?
Agregaty prądotwórcze będą potrzebne we wszystkich tych miejscach, gdzie nie mamy bezpośredniego dostępu do sieci elektrycznej lub zdarzają się częste przerwy w zasilaniu. Dość tanie oraz ogólnie dostępne generatory prądu pozwolą na zasilenie urządzeń elektrycznych w miejscach, w których nie ma możliwości podłączenie się do stałej sieci elektrycznej.

Agregaty prądotwórcze do domu

 

W celu zasilenia instalacji elektrycznej w domu jednorodzinnym, będziemy potrzebować większego urządzenia, które ma moc znamionową co najmniej kilka kilo woltoamperów, które mają elektroniczny rozrusznik, akumulator i układ sterujący, który zagwarantuje automatyczne uruchomienie silnika, gdy zniknie napięcie w sieci.

 

Jakie cechy powinien mieć dobry agregat prądotwórczy?

 

Na pierwszym miejscu trzeba postawić małe gabaryty oraz odpowiednio mniejszą moc. Gdy chodzi o urządzenia, które wytwarza energię elektryczną, prądu przemiennego jest oceniana tak zwana moc pozorna. Jej jednostką jest woltoamper. W racjonalnej cenie, to znaczy kilku tysięcy złotych, można kupić agregaty prądotwórcze Kruzer do domu o mocy od 0,5 do kilku kVA. Agregaty o mocy do 1,5 kVA, można zazwyczaj przenosić. Wyglądem przypominają małą walizkę. Z kolei narzędzia, które posiadają większą moc często są duże i ciężkie. Najczęściej należy je przewozić na kółkach. Są raczej sprzętami stacjonarnymi.

 

Agregaty prądu zasilane za pomocą akumulatora

 

Najmniej kosztowne agregaty prądotwórcze służą do zasilania urządzeń, które są do nich podłączone za pomocą energii zgromadzonej wcześniej w akumulatorach. Oczywistym minusem takiego agregatu jest fakt, że funkcjonują przez bardzo krótki czas. Mogą nam zapewnić moc nawet kilkuset watów, ale najdłużej przez kilkadziesiąt minut. Później należy naładować akumulator aż przez kilkadziesiąt godzin. Raczej nie są one odpowiednie do użytku domowego.

 

Agregaty prądotwórcze z silnikiem spalinowym

 

Następny typ to agregaty prądotwórcze posiadające silnik spalinowy. Dzięki nim możliwe jest dosyć swobodne użytkowanie urządzeń elektrycznych. Posiadają silniki spalinowe albo Diesla. Aby całkowicie zatankować ich zbiorniki paliwa, to należy przeznaczyć na to parę godzin pracy. Ich moc zależy od rodzaju silnika. Silnik może posiadać dowolną wielkość, ale należy pamiętać o tym, że im silnik jest większy, tym agregat prądotwórczy będzie nas więcej kosztował. Do 10 000 złotych będziesz mógł mieć agregatory, które posiadają moc kilku kilowatów. W przeciwieństwie do agregatów akumulatorowych bardzo często można spotkać spalinowe generatory prądu. Nie należy ich stosować w zamkniętych pomieszczeniach! Nigdy. Wytwarzają one spaliny, które mogą być bardzo szkodliwe dla człowieka. Niewielkie ilości spalin za to wytwarzają agregaty prądotwórcze Kruzer dla domu. Sprawdź ofertę na www.specnarzedzia.pl. W dodatku są ciche i bardzo tanie w eksploatacji. Posiadają wbudowany czujnik przeciążeniowy oraz wbudowany czujnik ciśnienia oleju. Silnik natomiast ma przedłużoną żywotność. Optyczny wskaźnik poziomu paliwa w zbiorniku to kolejna ich zaleta.

Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe