Zamość: Ortografię mają w paluszku. Zamojskie Dyktando w PWSZ (WYNIKI, ZDJĘCIA)

  • 19.01.2018, 05:18 (aktualizacja 19.01.2018, 05:21)
  • ak
Zamość: Ortografię mają w paluszku. Zamojskie Dyktando w PWSZ (WYNIKI,… Fot. PWSZ Zamość
Ewelina Repeć, uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej najlepiej poradziła sobie z zawiłościami polskiej ortografii i zajęła pierwsze miejsce w tegorocznej edycji Zamojskiego Dyktanda organizowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Zamościu.

Finał konkursu, w którym wzięło udział aż 491 uczniów odbył się w środę (17 stycznia). Do ostatniego etapu awansowali tylko najlepsi z najlepszych, czyli 50 osób, a spośród nich mistrzynią ortografii okazała się Ewelina Repeć z II LO w Zamościu.

Na podium stanęły również Martyna Lipian z Zespołu Szkół nr 1 im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim oraz Magdalena Szamik z III Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Zamościu.

W pierwszej dziesiątce znaleźli się ponadto: Anita Kudła (LO w Lubaczowie), Lidia Wilczyńska (ZS nr 1 w Tomaszowie Lub.), Aleksandra Kolbuch (Gimnazjum nr 3 w Biłgoraju), Aleksandra Bezpalko (ZS nr 5 w Tyszowcach), Katarzyna Tymura (I LO w Zamościu), Katarzyna Bednaruk (III LO w Zamościu) i Gabriela Gancarz (Szkoła Podstawowa nr 8 w Zamościu).

– Wszyscy, którzy są na tej sali, powinni czuć się zwycięzcami – mówił do finalistów, tuż przed ogłoszeniem wyników rektor PWSZ dr hab. Andrzej Samborski. – Gratuluję opiekunom, bo wiadomo, że każdy uczeń jest przygotowywany przez swojego nauczyciela, mentora. Życzę, żeby uczniowie przerośli mistrzów. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie konkursu oraz sprawdzanie prac. Mam nadzieję, że będziemy kontynuowali to dzieło, jakim jest Zamojskie Dyktando, w latach następnych, dla dobra nas wszystkich.

ak

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe