Józefów: Lektura poniżej zera, czyli książka do czytania... na mrozie

  • 17.01.2018, 14:00
  • ak
Józefów: Lektura poniżej zera, czyli książka do czytania... na mrozie Fot. MBP w Józefowie
To jest naprawdę wyjątkowa publikacja. Nie tylko dlatego, że napisali ją bezdomni, ale przede wszystkim z tego powodu, że można ją czytać jedynie wówczas, gdy temperatura... spadnie poniżej zera.

Książka jest zatytułowana "Niewidzialni". Znalazły się w niej wzruszające wspomnienia, wiersze, reportaż, a nawet sztuka teatralna. Co ciekawe, w temperaturze pokojowej nie da się w niej dostrzec żadnego tekstu. Litery, słowa i zdania pojawiają się tylko, gdy jest mroźno.

Sama forma publikacji jest oryginalna, bo z pozoru mało atrakcyjna. Nie ma np. kolorowej, ilustrowanej okładki. To zabieg celowy, by pokazać, że na półce w księgarni mogłaby zostać niezauważona, podobnie jak osoby bezdomne, których często też nie dostrzegamy na ulicach.

"Niewidzialnych" można obejrzeć i poczytać w bibliotece w Józefowie. Na specjalne zajęcia książnica zaprasza zorganizowane grupy. Można zgłaszać się osobiście siedziby biblioteki w Józefowie albo kontaktować telefonicznie pod numerem: 84 687 82 89.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe