Wino Solares z Winnicy Zamojskiej

  • 16.01.2018, 06:00
  • bw
Wino Solares z Winnicy Zamojskiej Winnica Zamojska
Wino Solares to produkt Winnicy Zamojskiej położonej w miejscowości Wólka Złojecka na pograniczu gmin Zamość i Nielisz w dolinie rzeki Łabuńki. Winnica ta powstała w 2010 roku. Areał uprawy winorośli jest w niej nadal powiększany.

Dzięki położeniu w specyficznym ekosystemie Roztocza w Winnicy Zamojskiej uzyskuje się zbiory winogron najlepszej jakości, z których produkuje się kilka gatunków win, w tym prestiżowy Solares. 

Wino Solares produkowane jest ze starannie wyselekcjonowanych owoców, dodawane są do nich drożdże najlepszych światowych producentów. Podczas wyrobu wina nie używa się żadnych środków chemicznych, stabilizatorów i konserwantów. 

W winie Solares przeważają owocowe aromaty papierówki i białej porzeczki, a także lekko zaznaczone nuty ananasa i aromaty kwiatowe. Solares zaskakuje świeżością. A ten, kto go spróbuje na długo zapamiętuje jego wyjątkowy smak i aromat. 

Potwierdzeniem jakości wina Solares jest uznanie, jakie zdobywa ono na licznych konkursach krajowych i międzynarodowych. To między innymi: złoty medal na międzynarodowym konkursie Galicja Vitis 2016, srebrne medale na międzynarodowych konkursach Tuchovinicontest 2016 i 2017, srebrny medal na konkursie Winobranie 2016 w Zielonej Górze i brązowy medal na Konkursie Win Polskich Jasło 2017.

Wino Solares dystrybuowane jest głównie na rynku lokalnym jako produkt regionalny. Można je kupić w najlepszych sklepach i restauracjach. Dzięki współpracy z miejscowymi przedsiębiorcami wino Solares może trafiać także do klientów w całej Polsce. 

bw

bw

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe