Miączyn: Rozśpiewane "Gwiazdeczki"

  • 16.01.2018, 18:21
  • bn
Miączyn: Rozśpiewane "Gwiazdeczki" nadesłane
W Szkole Podstawowej w Miączynie zorganizowano Międzygminny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Wokalne zmagania odbyły się w czwartek (4 stycznia). Uczestniczyli w nim mali kolędnicy z siedmiu szkół podstawowych działających na Zamojszczyźnie. Wrażeń nie brakowało.

Wszyscy uczestnicy pięknie się zaprezentowali. Jednak zdaniem jury wśród solistów i duetów z klas I-III najlepiej wypadli: Filip Cieśla z SP w Miączynie (zdobył pierwsze miejsce), Piotr Wilgos z SP w Jarosławcu (druga lokata) oraz Maja Pijajko i Maja Skrzyńska z Zespołu Szkół w Grabowcu (wyśpiewały trzecie miejsce). 

W tej kategorii wiekowej oceniano też chóry i zespoły. Najlepiej wypadła grupa z SP w Miączynie (Karolina Kliszcz, Jakub Kołdej, Natalia Szymanik, Natalia Górnik, Patryk Gazda, Natalia Pijajko, Vanessa Veltruska, Anna Sprysak i Wiktoria Repeć), a drugie miejsce przyznano zespołowi z SP w Niewirkowie (Malwina Kościuk, Katarzyna Matwiejczuk, Ewa Kozłowska i Emilia Muzyczuk). 

Znakomicie zaśpiewali także uczniowie z klas IV-VII. W kategorii "soliści i duety" pierwsze miejsce wywalczyły Lorena Stąsiek i Wiktoria Fiedurek z SP im. Marii w Jarosławcu.  Drugie miejsce zdobyła Weronika Chodacka z SP w Miączynie, a trzecie – Martyna Winiarska z ZS w Grabowcu. 

Wśród chórów i zespołów w tej kategorii wiekowej najlepiej wypadł zespół wokalno-instrumentalny "Gwiazdeczki" z SP w Miączynie (Marcelina Tylec, Martyna Hrysiak, Magdalena Kiersztyn, Julia Bratkowska, Julia Dołgan, Weronika Żeromska, Eryk Buczek, Kacper Diduch i Wiktoria Gazda). 

Drugie miejsce przyznano zespołowi "Aniołki" z SP w Sitnie (Julia Wachowska, Oliwia Ślepko, Paulina Gil, Justyna Gil, Dagmara Pyś, Jakub Uchman, Natalia Naklicka, Klaudia Łój, Paulina Jackowska i Maja Monastyrska) a trzecią lokatę wywalczyły grupy: z SP w Niewirkowie (Julia Stadnik, Oliwia Załoga, Karolina Muzyczuk, Kamil Muzyczuk, Kinga Bilska, Wiktoria Posłajko, Anna Kozłowska, Błażej Kowalczuk, Robert Kościuk, Mateusz Kozłowski) oraz z ZS w Grabowcu (Aleksandra Kołodziej, Wiktoria Jałowicka, Amelia Seń, Alan Kusy, Karol Litwin, Michał Zwoliński, Przemysław Deda, Mateusz Sowiński, Kacper Jaroszyński, Tomasz Jabłoński). 

bn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe