Gol, który daje radość

  • 12.01.2018, 17:00 (aktualizacja 12.01.2018 17:16)
  • tomt
Gol, który daje radość tomt
Ludzie, którzy odnieśli sportowy sukces, podkreślają zgodnie, że u jego podłoża leżą nie tylko umiejętności i charakter, ale również szczęście, że trafiali do odpowiednich klubów i współpracowali z właściwymi osobami. Biłgorajska Akademia Piłkarska "Gol" ma ogromną szansę stać się właśnie jedną z takich kuźni piłkarskich talentów.

Na pomysł zorganizowania szkółki piłkarskiej wpadła Grażyna Kargol – dyrektor Akademii Przedszkolaka – Publicznego Przedszkola Językowego w Biłgoraju, która w roli trenera 22 dzieciaków widziała Michała Furlepę. Pomysł ten okazał się strzałem w dziesiątkę, bo chętnych wciąż przybywało.

 – Absolwenci przedszkola chcieli kontynuować treningi. Zaistniała więc potrzeba podzielenia dzieci na drużyny rocznikowe, a we wrześniu 2016 roku zarejestrowaliśmy stowarzyszenie Akademia Piłkarska "Gol" – mówi Grażyna Kargol, która została jego prezesem. – Od tego momentu szkółka funkcjonuje jako lokalna inicjatywa i organizacja, mająca na celu stworzenie profesjonalnych zajęć sportowych z akcentem na piłkę nożną, tak, aby uczyć i szkolić dzieci prawidłowych nawyków ruchowych, dbać o odpowiedni rozwój cech motorycznych, eliminować wady postawy ciała oraz zachęcać do nauki gry w piłkę nożną.

W "Golu" podkreślają, że ważne jest dla nich wychowanie dzieci poprzez sport, kształtowanie ich charakteru i postawy fair play oraz troska o zdrowy tryb i styl życia.

W jaki sposób realizowane są te ambitne cele?

 – Mamy opracowany plan szkolenia, który konsekwentnie realizujemy. Zajęcia piłkarskie odbywają się dwa razy w tygodniu na orlikach, a w zimie w hali. Szkolenie trwa też w czasie wakacji i ferii – podkreśla Grażyna Kargol. – Plan ten, jako efekt wiedzy i doświadczenia nauczycielki wychowania przedszkolnego i nauczyciela wychowania fizycznego oraz trenera piłki nożnej, uwzględnia oczywiście wiek i potrzeby dzieci, dla których zabawa jest podstawową formą aktywności.

Młodzi adepci Akademii Piłkarskiej "Gol" biorą udział w turniejach, obozach, konkursach, rajdach rowerowych czy olimpiadach i testach. Wspólnie świętują też mikołajki i Dzień Dziecka. Dzięki przynależności do ZOZPN AP "Gol" regularnie bierze udział w turniejach organizowanych przez zaprzyjaźnione szkółki piłkarskie.

Grażyna Kargol, zapytana o najbardziej rozpoznawalne elementy AP "Gol", nie potrzebuje czasu do zastanowienia.

 – Z pewnością kobieca ręka, serdeczna atmosfera oraz to, że proces kształcenia jest zaplanowany i monitorowany. Wyciągamy wnioski, dokonujemy ewaluacji i nieustannie pracujemy nad doskonaleniem programu szkolenia. Śledzimy również postępy dzieci w szkole, służymy pomocą rodzicom w sprawach wychowawczych i dyscyplinujących.

 

Więcej przeczytasz w wydaniu papierowym i e-wydaniu.

tomt

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Taaa
Taaa 16.01.2018, 19:03
Michał przestań bo się zagotujesz.
5255
5255 16.01.2018, 09:58
jak kula u nogi ?? a wyniki ?? dzieciaki wyszkolił że na wszystkich turniejach zajmowały podium.
AcDc
AcDc 16.01.2018, 01:59
Teraz GOL będzie się wreszcie rozwijać. Bo poprzedni trener to była kula u nogi.
Kibic.
Kibic. 15.01.2018, 10:04
Trener z podejsciem do dzieci i zdolni chlopcy.

Pozostałe