Gm. Zamość: Przy szkole w Białowoli powstanie miasteczko ruchu drogowego

  • 13.01.2018, 12:00
  • ak
Gm. Zamość: Przy szkole w Białowoli powstanie miasteczko ruchu drogowego Fot. SP w Białowoli
Znaki już są. Wystarczy je odpowiednio ustawić, a później próbować, stosując się do nich, pokonywać niewielkie trasy. Uczniowie Szkoły Podstawowej z Białowoli w gminie Zamość będą korzystać z mini miasteczka ruchu drogowego. Dostali je jako nagrodę.

Jeszcze w grudniu Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zamościu zorganizował konkurs „Bezpieczni na drodze”. Jego celem było przygotowanie uczniów do odpowiedzialnego uczestnictwa w ruchu drogowym.

Podczas finału trzy podstawówki z powiatu zamojskiego otrzymały znaki drogowe wraz z projektem umożliwiające utworzenie w szkołach mini miasteczek ruchu drogowego. Wśród nagrodzonych znalazła się Szkoła Podstawowa w Białowoli.

Gdy pogoda będzie bardziej sprzyjała jeździe na rowerze, miasteczko zacznie służyć uczniom. Dzieci będą mogły uczyć się prawidłowego zachowania się w ruchu drogowym, a później zdawać egzaminy na kartę rowerową.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe