Hrebenne: Ukraińskie antybiotyki dla zwierząt przejęli celnicy

  • 12.01.2018, 11:09
  • ak
Hrebenne: Ukraińskie antybiotyki dla zwierząt przejęli celnicy Fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
Aby wwieźć tego rodzaju specyfiki do Polski, trzeba mieć odpowiednie zezwolenia, a 31-letnia Ukrainka takich dokumentów nie posiadała. Dlatego podczas przekraczania granicy w Hrebennem odebrano jej 11 kilogramów antybiotyków dla zwierząt.

Kobieta wjeżdżała do Polski we wtorek (9 stycznia) volkswagenem na polskich numerach rejestracyjnych. Podczas odprawy funkcjonariusze celni przeszukali samochód i w jego bagażniku znaleźli 11 jednokilogramowych opakowań antybiotyku „Tamox Pulver 100%”, który jest stosowany w leczeniu bydła i trzody chlewnej.

Przewóz tego rodzaju wyrobów farmaceutycznych wymaga uzyskania m.in. odpowiednich zezwoleń. A 31-letnia Ukrainka, która przyznała się do towaru, ich nie miała. Dlatego cały trasnport specyfików weterynaryjnych, wartych ponad 3 tys. zł został skonfiskowany. Na poczte grożącej jej grzywny kobieta wpłaciła też 500 zł.

ak
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe