Zamość: PUP rozdaje pieniądze. Nawet po 24 tys. zł dla bezrobotnego

  • 12.01.2018, 10:39 (aktualizacja 12.01.2018, 10:48)
  • ak
Zamość: PUP rozdaje pieniądze. Nawet po 24 tys. zł dla bezrobotnego Fot. pixabay.com
Powiatowy Urząd Pracy w Zamościu ma do rozdysponowania sporą pulę pieniędzy. Będzie rozdzielał dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Wnioski można składać od najbliższego poniedziałku (15 stycznia).

Nabór będzie prowadzony w ramach projektu "Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w mieście Zamość i powiecie zamojskim III" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. W sumie do wydania są aż 942 tys. zł: 270 tys. z Funduszu Pracy -  maksymalna kwota dofinansowania 18 tys. zł) i 672 tys. zł z Europejskiego Funduszu Społecznego (maksymalna kwota dofinansowania to 24 tys. zł).

O wsparcie z tego pierwszego źródła mogą starać się wszyscy bezrobotni (dotację otrzyma 15 osób), opiekunowie, absolwenci Centrów i Klubów Integracji Społecznej. Wyższe dotacje (28 wniosków) są zaś przewidziane dla osób bezrobotnych w wieku do 29 lat, które nie pracują, nie kształcą się w trybie stacjonarnym i w okresie ostatnich 4 tygodni nie uczestniczyły w szkoleniu finansowanym ze środków publicznych.

Więcej szczegółów na stronie internetowej PUP ZAMOŚĆ. Wnioski będą przyjmowane od 15 do 26 stycznia w sekretariacie zamojskiego PUP.

 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ermi
ermi 12.01.2018, 13:58
Krotko mowiac kasa znow trafi na szkolenia kolesiow czyli tych co juz maja kortyto w UP

Pozostałe