Józefów ma własny hymn na 26. Finał WOŚP

  • 12.01.2018, 12:18
  • ak
Józefów ma własny hymn na 26. Finał WOŚP Fot. Kadr z YouTube
Ta piosenka została skomponowana przed piłkarskimi mistrzostwami Europy. Teraz dostała nowe życie i nowy tytuł. Nie nazywa się już "Młodzieżowy Euro Kibic Fair Play", ale "Orkiestra gra" i jest hymnem sztabu WOŚP w Józefowie na niedzielny (14 stycznia) finał.

Utwór skomponował Tomasz Kukiełka, nauczyciel Szkoły Podstawowej w Józefowie. On również jest autorem tekstu, którego refren brzmi: "Orkiestra ta nam w sercu wciąż gra, muzyka ta niech uśmiech nam da. Orkiestra ta szlachetny cel ma, muzyka ta niech płynie co dnia". Piosenkę wykonuje gimnazjalistka Kaja Peć, a nagranie odbyło się w Studiu Nagrań Biłgorajskiego Centrum Kultury. 

Utwór został już opublikowany na kanale internetowym YouTube, a w niedzielę będzie miał swoją premierę na żywo, podczas józefowskiego Finału WOŚP.

W miasteczku i całej gminie od rana wolontariusze będą zbierali pieniądze do puszek. Odbędzie się też koncert na rynku (godz. 14). Wezmą w nim udział zespoły "Vestige" i "Ikarus Feel" oraz wokaliści, tancerze i instrumentaliści z miejscowych szkół. Na aukcji będzie można wylicytować m.in. orkiestrowe gadżety i wycieczkę do Lwowa, a oprócz tego do wieczora będą się odbywać pokazy strażackie oraz bezpłatne badania ciśnienia i cukru. Zagra również grupa "Tex" i odbędzie się eko-światełko do nieba, czyli zamiast głośnych fajerwerków - pokaz zimnych ogni.

W sztabie WOŚP w Józefowie grają: SP w Józefowie, Urząd Miejski i Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych "Jagoczary".

WIĘCEJ O WYDARZENIACH Z OKAZJI 26. FINAŁU WOŚP W CAŁYM REGIONIE W NASZYM INFORMATORZE CO? GDZIE? KIEDY?

 

ak
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe