Gm. Zamość: W Sitańcu Kolonii jest nowy chodnik

  • 12.01.2018, 10:00
  • ak
Gm. Zamość: W Sitańcu Kolonii jest nowy chodnik Fot. UG Zamość
Już nie trzeba chodzić poboczem ani brzegiem jezdni. W Sitańcu Kolonii (gm. Zamość) powstał nowy chodnik.

Ta inwestycja była zrealizowana wspólnie przez gminę i powiat zamojski. Nowy chodnik z kostki brukowej ma długość ponad 0,5 kilometra. Powstał przy drodze powiatowej nr 3226L. Przy okazji jego budowy wykonano odwodnienie oraz zjazdy do posesji.

Prace prowadziła firma Jerzy Ryń – Zakład Budowlano – Drogowy – DROGZAM. Cała budowa kosztowała ponad 207 tys. zł. Starostwo, dokładając się do inwestycji, przekazało 720 metrów kwadratowych kostki wartej przeszło 26 tys. zł.

Gmina Zamość planuje budowę dalszej części chodnika. Tym razem o długości ok. 1400 m, aby można było bezpiecznie dojść do skrzyżowania z drogą krajową nr 17.

ak
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe