Głosowanie czytelników na półmetku

  • 11.01.2018, 14:10
  • tomt
Głosowanie czytelników na półmetku Bogdan Kuceł
W 18 Plebiscycie Piłkarskim "Kroniki Tygodnia" przedstawiliśmy już nominowanych w kategorii Piłkarz Roku, Trener Roku i Drużyna Roku. W naszej zabawie czas na czwartego do brydża, czyli kandydatów do tytułu Odkrycie Roku.

O zwycięstwo powalczy dwunastu graczy, spośród których czterech gra w lubelskiej czwartej lidze, a pozostali w zamojskiej klasie okręgowej. W swoich zespołach nominowana młodzież odgrywa różne role, ale bez wątpienia, zdaniem trenerów, działaczy i kibiców, zasłużyła na wyróżnienie. W tym gronie mamy dwóch bramkarzy, dwóch obrońców, czterech pomocników i czterech napastników. Najmłodszy w tym gronie jest Filip Pietrusiewicz, który przed kilkoma dniami skończył szesnaście lat.

 – Fifi to bardzo ambitny chłopak. Nigdy się nie poddaje. Miał kilka meczów naprawdę dobrych i udało mu się zastopować Damiana Ziółkowskiego, a to już o czymś świadczy, bo próbowało tego samego wielu bardziej doświadczonych obrońców i nic z tego nie wychodziło – komentuje kierownik Unii Hrubieszów Kamil Haustow.

 W podobnym tonie o pozostałych nominowanych graczach wypowiadają się inni kierownicy czy trenerzy drużyn. Trzeba jednak koniecznie zastrzec, że wszyscy nasi rozmówcy dostrzegają potrzebę ogromu pracy, który czeka piłkarską młodzież.

 – Obiecujący zawodnik w wieku 17-18 lat musi już wiedzieć, czego chce w życiu, a jeżeli swą przyszłość wiąże z piłką, to powinien temu podporządkować inne cele. I w tym względzie bywają problemy – zauważa jeden ze szkoleniowców.

 – Co kilka lat trafiają się naprawdę utalentowani gracze, mający "to coś". Później jednak rozmieniają się na dobre, a pół roku wagarów od piłki w młodym wieku oznacza, że traci się szansę zaistnienia – dodaje inny szkoleniowiec.

Młodym graczom, nominowanym w kategorii "Odkrycie Roku", oprócz talentu, życzyć więc należy wytrwałości i samodyscypliny, bo dopiero na tym gruncie można będzie budować piłkarską karierę.  

Przypominamy, że wypełnione kupony należy przysłać lub przynieść do naszej redakcji na adres: ul. Żeromskiego 3, 22-400 Zamość. Jak co roku będziemy mieć dla Państwa nagrody, wśród których znajdą się koszulki meczowe klubów piłkarskich oraz inne sportowe gadżety. Podobnie jak w ostatnich latach o naszym plebiscycie pamięta Przemysław Tytoń, który i w tej edycji ufunduje jedną z nagród dla czytelników, a będzie nią koszulka meczowa z podpisami graczy Deportivo La Coruna.

 


Jakub Bubiłek - ur. 21.08.1999r. (Roztocze Szczebrzeszyn) - napastnik.

Adrian Dydyński - ur. 17.07.1999r. (Olimpiakos Tarnogród) - napastnik.

Karol Krawczyk - ur. 19.10.1999r. (Tomasovia) - bramkarz.

Filip Maciejewski - ur. 24.10.2000r. (Omega Stary Zamość) - pomocnik.

Łukasz Mokrzycki - ur. 04.01.1998 r. (Victoria Łukowa/Chmielek) - pomocnik.

Damian Okalski - ur. 22.02.1999 r. (Huczwa Tyszowce) - napastnik.

Filip Pietrusiewicz - ur.04.01.2001 r. (Unia Hrubieszów) - obrońca.

Szczepan Popko - ur. 27.01.2000 r. (Gryf Gmina Zamość) - pomocnik.

Karol Saj - ur. 07.11.1999 r. (Włókniarz Frampol) - bramkarz.

Michał Skubis - ur. 17.03.2000r. (Łada 1945 Biłgoraj) - napastnik.

Wiktor Flaga - ur. 18.09.2000r. (Gryf Gmina Zamość) - pomocnik.

Paweł Ślusarz - ur. 25.06.1999r. (Kryształ Werbkowice) - obrońca.
tomt
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
fanpiłkiHWK!
fanpiłkiHWK! 13.01.2018, 16:15
Jeden z sensowniejszych plebiscytów. Pozdro dla redaktora sportowego i całej redakcji K.T.!!

Pozostałe