Tomaszów Lubelski: Uczniowie ZS nr 4 wrócili z Grecji. Byli tam na praktykach

  • 12.01.2018, 08:00
  • ak
Tomaszów Lubelski: Uczniowie ZS nr 4 wrócili z Grecji. Byli tam na praktykach Fot. ZS nr 4 Tomaszów Lubelski
Przez dwa tygodnie 44 uczniów Zespołu Szkół nr 4 w Tomaszowie Lubelskim odbywało praktyki zawodowe w Grecji.

W wyjeździe wzięła udział młodzież kształcąca się w kierunkach technik logistyk (13 osób), technik mechanik (15 osób) oraz technik pojazdów samochodowych (16 osób). Staż zorganizowany został we współpracy z partnerem greckim Kika Mobility Training Center i był dla uczniów z Tomaszowa Lubelskiego okazją do rozwinięcia umiejętności zawodowych.

Poza obowiązkami wynikającymi z programu stażu młodzież poszerzyła wiedzę dotyczącą kultury. W czasie wolnym od praktyk cała grupa wraz z trzema opiekunami wzięła udział w rejsie na wyspę Skiathos. Młodzież odwiedziła także słynne, wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego UNESCO Meteory – klasztory osadzone wysoko na skałach. Podczas pobytu w Grecji uczniowie spróbowali także nowej kuchni. Pobyt za granicą wpłynął również na rozwój umiejętności językowych młodzieży.

Wyjazd sfinansowany został w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe